Unijny weekend

W nadchodzący weekend zobaczymy w akcji aż siedem drużyn wąbrzeskiej Unii. Swoje pierwsze mecze ligowe rozegrają orliki oraz żacy.

Seniorzy Unii w sobotę o 17:00 podejmą na boisku bocznym przy SP 3 Cyklon Kończewice. Dla zawodników Roberta Kościelaka będzie to niezwykle ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie i każdy inny wynik niż zwycięstwo traktowany będzie jak porażka.
Juniorzy, którzy są liderem II ligi wojewódzkiej, w niedzielę zmierzą się u siebie z CWZS II Bydgoszcz. Podopieczni Sebastiana Isbrandta w pierwszej rundzie spotkań wygrali w Bydgoszczy i rywale z pewnością będą chcieli się zrewanżować. Dodatkowo w tabeli bydgoszczanie depczą unitom po piętach i różnica punktowa między obiema drużynami jest niewielka. Spotkanie zaplanowano na boisku bocznym przy SP 3 o godzinie 12:00.
Również w niedzielę spotkanie ligowe rozegrają trampkarze Jarosława Rybszlegera. Wąbrzeźnianie są na pierwszym miejscu w tabeli i na wyjeździe zmierzą się z wiceliderem Pomowcem Kijewo Królewskie. Pojedynek odbędzie się na boisku w Kijewie Królewskim o godzinie 17:00.
W weekend swoje pierwsze mecze ligowe rozegrają orliki oraz żacy. Orliki z rocznika 2008 w sobotę pojadą na turniej do Brodnicy, natomiast o rok młodsi zawodnicy zagrają w niedzielę o 10:00 zawody na orliku przy ul. Matejki 2 w Wąbrzeźnie.
Żacy z kolei rywalizację rozpoczną już dziś. O 17:00 zawodnicy z rocznika 2010 rozegrają turniej na boisku bocznym przy SP 3, a jutro o 10:00 również na boisku przy SP 3 w akcji zobaczymy żaków z rocznika 2011.
Wszystkim kibiców zapraszamy do aktywnego wspierania naszych drużyn.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice: sobota, 17:00, boisko boczne przy SP 3;
Juniorzy: Unia Wąbrzeźno – CWZS II Bydgoszcz: niedziela, 12:00, boisko boczne przy SP 3;
Trampkarze: Pomowiec Kijewo Król. – Unia Wąbrzeźno: niedziela, 17:00, boisko w Kijewie Królewskim;
Orliki rocznik 2008: turniej w Brodnicy, sobota, 10:00, boisko przy ul. Nowa 34,
w turnieju zagrają: Gol I Brodnica, Unia Wąbrzeźno, Błękitni Podwiesk, Sparta West Brodnica;
Orliki rocznik 2009: turniej w Wąbrzeźnie, niedziela, 10:00, boisko orlik przy ul. Matejki 2,
w turnieju zagrają: Unia Wąbrzeźno, Chełminianka II Chełmno, Gwiazda Starogród, Stal Grudziądz;
Żacy rocznik 2010: turniej w Wąbrzeźnie, piątek, 17:00, boisko boczne przy SP 3,
w turnieju zagrają: Unia Wąbrzeźno, Radzynianka Radzyń Cheł., LZS Bobrowo, FA Toruń;
Żacy rocznik 2011: turniej w Wąbrzeźnie, sobota, 10:00, boisko boczne przy SP 3,
w turnieju zagrają: Unia Wąbrzeźno, Start Toruń, Gol Chełmża, TAF Toruń.