Unia remisuje z Cyklonem

W 24. kolejce ligi okręgowej Unia zremisowała na własnym boisku z Cyklonem Kończewice. Niestety strata kolejnych punktów zaczyna komplikować sytuację niebiesko-białych w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęli unici, którzy starali się prowadzić grę i szybko objąć prowadzenie. Niestety akcje ofensywne niebiesko-białych nie przynosiły większego zagrożenia pod bramką Cyklonu. Najbliżej szczęścia był Szymon Marszałek, ale jego strzał z trudem wybronił golkiper gości. Piłkarze z Kończewic grali spokojnie i cierpliwe czekali na swoje okazje. Kilkukrotnie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, jednak Marcin Grodzicki do spółki z obrońcami skutecznie zażegnali niebezpieczeństwo.
Początek drugiej niczym nie różnił się od wydarzeń boiskowych z pierwszej połowy i spotkanie miało wyrównany przebieg. W 63. minucie po błędzie w ustawieniu wąbrzeskich defensorów niespodziewaną bramkę dla Cyklonu zdobył Patryk Ostrowski. Po stracie gola Robert Kościelak zdecydował się na szybkie roszady w zespole oraz ofensywniejsze ustawienie. Zmiany przyniosły skutek i kibice mogli oglądać Unię grającą z podobnym zacięciem jak w Ostaszewie. Wyrównać udało się jednak dopiero w 79. minucie spotkania. Paweł Mazurowski, będąc w sytuacji sam na sam, nie zmarnował okazji i posłał piłkę obok golkipera gości. Futbolówkę próbował wybijać jeszcze obrońca Cyklonu Michał Rudewicz, jednak zrobił to niefortunnie i wpakował ją do własnej bramki. Wąbrzeźnianie próbowali pójść za ciosem i zdobyć kolejnego gola, lecz ta sztuka już im się nie udała.
Strata punktów w tym spotkaniu mocno skomplikowała sytuację niebiesko-białych w tabeli. Unici wciąż zajmują miejsce spadkowe, a dodatkowo swoje mecze wygrali bezpośredni rywale w walce o utrzymanie. Różnica punktowa między poszczególnymi drużynami nieco się powiększyła, jednak należy mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach wąbrzeźnianie zniwelują straty.

Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice 1:1 (0:0)
Bramki:
0:1 P. Ostrowski (63′), 1:1 M. Rudewicz (79′-gol samobójczy)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk, R. Drapiewski, P. Mazurowski (42′ żk), Dar. Kalinowski – J. Sajda (71′ B. Drewnik), K. Kamycki (75′ żk), J. Godlewski, S. Marszałek (79′ W. Leis) – F. Ciechacki (64′ E. Gajewski), M. Gołąb

Unia Wąbrzeźno – Cyklon Kończewice: galeria – 23 zdjęcia (fot. Radek Cisło)

Napisz komentarz