Juniorzy wciąż w czołówce

W miniony weekend spotkania ligowe rozegrało sześć drużyn młodzieżowych wąbrzeskiej Unii. Swoje pierwsze mecze zaliczyli również najmłodsi piłkarze klubu.

Juniorzy Unii w niedzielę podejmowali na własnym boisku CWZS II Bydgoszcz. Podopieczni Sebastiana Isbrandta do spotkania przystąpili w bardzo okrojonym składzie, jednak nie przeszkodziło to im w rozegraniu bardzo dobrych zawodów. Bramki, które dały unitom trzy punkty zdobył w 41. i 75. minucie Tomasz Niemyt. Goście odpowiedzieli trafieniem Dominika Urbańskiego cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po siedmiu meczach unici zajmują pierwsze miejsce w II lidze wojewódzkiej juniorów. W przyszłą sobotę niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z BKS Bydgoszcz.

Unia Wąbrzeźno – CWZS II Bydgoszcz 2:1 (1:0)
Bramki:
1:0 T. Niemyt (41′), 2:0 T. Niemyt (75′), 2:1 D. Urbański (86′)

Unia: P. Adamczyk – B. Drewnik, B. Lewandowski, K. Biesek, M. Wilma, E. Gajewski, J. Nowak, P. Marszałek, T. Niemyt, B. Kosiński, K. Bołądź.

Niestety wpadkę w niedzielnym meczu zaliczyli trampkarze Unii. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni Jarosława Rybszlegera przegrali z wiceliderem Pomowcem Kijewo Królewskie 0:2. Porażka sprawiła, że obie drużyny zamieniły się miejscami i teraz unici plasują się na drugiej pozycji w lidze. Niebiesko-biali okazję do rehabilitacji będą mieli już w przyszłą sobotę, kiedy na własnym boisku zmierzą się z Legią Chełmża.

Pomowiec Kijewo Królewskie – Unia Wąbrzeźno 2:0 (0:0)
Bramki:
1:0 J. Walczak (65′), 2:0 M. Lisewski (70′)

Unia: H. Kalinowski – J. Nowak, B. Rojek, D. Kamiński, J. Kocimski (20′ M. Wojdak), A. Maciejewski (41′ K. Patyk), J. Sikora, M. Jadziński, S. Drozdalski, M. Michewicz, K. Michałek.

W miniony weekend pierwsze mecze ligowe rozegrały również drużyny orlików i żaków. Orlicy z rocznika 2008 na turnieju w Brodnicy pokonali 8:2 Błękitnych Podwiesk oraz 5:0 Spartę Brodnica, natomiast w stosunku 0:1 ulegli Golowi Brodnica. O rok młodsi piłkarze na zawodach w Wąbrzeźnie odnieśli z kolei komplet zwycięstw i bez problemów wygrali z Gwiazdą Starogród, Stalą Grudziądz i Chełminianką Chełmno.
Żacy rywalizację rozpoczęli już w piątek. Zawodnicy z rocznika 2010 trenowani przez Tomasza Liszaja na własnym boisku pokonali LZS Bobrowo i FA Toruń, jednak nieznacznie przegrali z Radzynianką Radzyń Chełmiński. W niedzielę cykl turniejów zamknęli żacy z roczników 2011-2012. Podopieczni Tomasza Zubrzyckiego wygrali 2:1 ze Startem Toruń, a w dwóch kolejnych meczach po wyrównanej walce musieli uznać wyższość TAF Toruń i Gola Chełmża.

Napisz komentarz