Trampkarze wskakują na fotel lidera

Miniony weekend był bardzo pracowity dla drużyn młodzieżowych naszego klubu. Spotkania rozegrało aż siedem zespołów, a wyśmienitą formą ponownie błysnęli trampkarze.

W niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrali juniorzy. Niestety podopieczni Sebastiana Isbrandta ostatnio są w dołku i nie wiedzie im się zbyt dobrze. Tym razem niebiesko-biali ulegli na własnym boisku Dębowi Barcin aż 1:4. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył w końcówce spotkania Filip Chojnacki. Mimo porażki unici wciąż plasują się na drugim miejscu w II lidze wojewódzkiej. W przyszłą niedzielę wąbrzeźnianie zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz.

Unia Wąbrzeźno – Dąb Barcin 1:4 (0:2)
Bramki:
0:1 R. Wisz (23′), 0:2 M. Najsztub (39′), 0:3 M. Najsztub (62′), 0:4 J. Szostek (70′), 1:4 F. Chojnacki (83′)

Unia: K. Bołądź – B. Drewnik, B. Lewandowski, M. Kamiński, S. Kołodziejczak (65′ P. Adamczyk) – P. Marszałek, J. Nowak, O. Chojnacki, M. Piórkowski – K. Biesek, F. Chojnacki.

Nadzwyczajną formą strzelecką błysnęli ponownie trampkarze Unii. Zawodnicy Jarosława Rybszlegera na boisku bocznym przy SP 3 rozgromili Kasztelana Papowo Biskupie aż 17:1. Dzięki zwycięstwu i porażce Pomowca Kijewo Królewskie niebiesko-biali zostali samodzielnym liderem III ligi okręgowej. Następnym przeciwnikiem unitów będzie Cyklon Kończewice. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00 na boisku w Grzywnie.

Unia Wąbrzeźno – Kasztelan Papowo Biskupie 17:1 (5:1)
Bramki dla Unii:
M. Jadziński 4, B. Ciupak 3, J. Nowak 3, K. Michałek 2, M. Michewicz 2, A. Maciejewski, J. Sikora, B. Rojek

Unia: H. Kalinowski – M. Wilma (41′ B. Ciupak), B. Rojek, J. Nowak, A. Maciejewski, K. Michałek, D. Kamiński, M. Michewicz, M. Jadziński, J. Kocimski, J. Sikora.

Na zwycięską ścieżkę powrócili młodzicy Unii. W sobotę podopieczni Roberta Tomaszewskiego pewnie pokonali na wyjeździe Włókniarza Toruń 3:0. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Mikołaj Wojdak, a jedno trafienie dołożył Antoni Pawłowski. Młodzi unici nadal zajmują drugie miejsce w II lidze wojewódzkiej (grupa wschodnia), a w przedostatniej kolejce zmagań zagrają na wyjeździe z Lechem Rypin.

Włókniarz Toruń – Unia Wąbrzeźno 0:3 (0:2)
Bramki:
0:1 A. Pawłowski (12′), 0:2 M. Wojdak (14′), 0:3 M. Wojdak (31′)

W Unii zagrali: J. Jabłoński – I. Tomaszewski, K. Sosnowski, M. Kamiński, K. Patyk, A. Pawłowski, K. Lewandowski, S. Drozdalski, M. Wojdak – N. Pawlicki.

Kolejne mecze ligowe rozegrały również drużyny orlików i żaków. Orliki z rocznika 2008 pod opieką Sebastiana Isbrandta na turnieju w Wąbrzeźnie odnieśli komplet zwycięstw i pokonali 2:0 Piłkarza Golub-Dobrzyń, 7:0 Spartę II Brodnica oraz 3:1 Gwiazdę Toruń. Z kolei o rok młodsi piłkarze ze zmiennym szczęściem radzili sobie w Toruniu. Podopieczni Tomasza Sulikowskiego przegrali 0:7 z Pomorzanin Toruń, a w drugim meczu pokonali 6:3 Elanę Toruń.
Żacy z rocznika 2010 trenowani przez Tomasza Liszaja w Brodnicy zremisowali spotkania ze Spartą II Brodnica (1:1) i Olimpią II Grudziądz (0:0) oraz po zaciętym boju pokonali Piłkarza Golub-Dobrzyń 3:2. Żacy z roczników 2011-2012, których opiekunem jest Tomasz Zubrzycki, wygrali w Golubiu-Dobrzyniu z miejscowym Piłkarzem 2:1 oraz Victorią Lisewo 3:0. W trzecim meczu unici musieli uznać wyższość Mustanga Ostaszewo i odnieśli porażkę 1:2.

Napisz komentarz