Weekend młodych unitów

W nadchodzącym weekendzie seniorzy Unii mają wolne i bez gry zainkasują trzy punkty. Wąbrzeskim kibicom emocji dostarczą za to drużyny młodzieżowe, które rywalizację rozpoczną już w sobotę rano.

W sobotę seniorzy Unii mieli rozegrać na własnym boisku spotkanie z Gryfem Sicienko, jednak ze względu na wycofanie się drużyny gości z rozgrywek mecz się nie odbędzie, a wąbrzeźnianie wygrają go walkowerem.
Niezwykle ważny i trudny pojedynek czeka wąbrzeskich juniorów. Podopieczni Sebastiana Isbrandta w niedzielę zagrają na wyjeździe z Polonią Bydgoszcz, która ostatnio jest na fali i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Unici jeszcze do niedawna walczyli o awans do I ligi wojewódzkiej, ale ostatnie słabe wyniki sprawiły, że niebiesko-białym zaczęło zagrażać widmo spadku. Dlatego też każdy punkt zdobyty w Bydgoszczy może okazać się niezwykle cenny.
Bliscy wywalczenia awansu do wyższej ligi są za to trampkarze prowadzeni przez Jarosława Rybszlegera. Wąbrzeźnianie w sobotę o 14:00 na boisku w Grzywnie staną do boju z Cyklonem Kończewice. Zwycięstwo w tym spotkaniu może naszym piłkarzom zapewnić pierwsze miejsce w tabeli, jednak aby tak się stało punkty musiałby zgubić Pomowiec Kijewo Królewskie, który aktualnie ma trzy oczka straty do Unii.
Również w sobotę wyjazdowy mecz rozegrają młodzicy. Zawodnicy Roberta Tomaszewskiego w przedostatniej kolejce II ligi wojewódzkiej zmierzą się z Lechem Rypin. Walczący o utrzymanie gospodarze z pewnością postawią trudne warunki i nie oddadzą punktów bez walki. Z kolei młodzi unici wygraną w zaległym meczu z UKS Płużnica zapewnili już sobie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu.
W sobotę kibice Unii będą mieli doskonałą okazję do wspierania najmłodszych zawodników naszego klubu. Orliki z rocznika 2008 pojadą na turniej do Chełmna, natomiast o rok młodsi zawodnicy o 10:00 rozpoczną zawody na orliku przy ul. Matejki 2 w Wąbrzeźnie.
Żacy z kolei rywalizować będą na boisku bocznym przy Szkole Podstawowej nr 3. O 10:00 jako pierwsi na murawę wybiegną zawodnicy z roczników 2011-2012, a dwie godziny później w akcji zobaczymy żaków z rocznika 2010.
Wszystkim kibiców zapraszamy do aktywnego wspierania naszych drużyn!

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Juniorzy: Polonia Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: niedziela, 12:00, stadion przy ul. Sportowej 2;
Trampkarze: Cyklon Kończewice – Unia Wąbrzeźno: sobota, 14:00, boisko w Grzywnie;
Młodzicy: Lech Rypin – Unia Wąbrzeźno: sobota, 10:00, boisko przy ul. Sportowej 41;
Orliki rocznik 2008: turniej w Chełmnie, sobota, 10:00, boisko przy ul. 3 Maja,
w turnieju zagrają: Unia Wąbrzeźno, Chełminianka Chełmno, Olimpia Grudziądz, Brzózki Brzozowo;
Orliki rocznik 2009: turniej w Wąbrzeźnie, sobota, 10:00, boisko orlik przy ul. Matejki 2,
w turnieju zagrają: Unia II Wąbrzeźno, Gwiazda V Toruń, LZS Świedziebnia;
Żacy rocznik 2010: turniej w Wąbrzeźnie, sobota, 12:00, boisko boczne przy SP 3,
w turnieju zagrają: Unia Wąbrzeźno, Chełminianka Chełmno, Juventus II Toruń;
Żacy rocznik 2011: turniej w Wąbrzeźnie, sobota, 10:00, boisko boczne przy SP 3,
w turnieju zagrają: Unia II Wąbrzeźno, Błękitni Podwiesk, Gwiazda Starogród, Brzózki Brzozowo.

Napisz komentarz