Kolejna dwucyfrówka trampkarzy

W miniony weekend młodzieżowe drużyny Unii występowały ze zmiennym szczęściem. Na uwagę zasługuje kolejny wyśmienity wynik trampkarzy i bardzo dobre rezultaty najmłodszych piłkarzy naszego kluby.

Niestety udanej niedzieli nie zaliczyli juniorzy Unii, którzy z powodu problemów kadrowych nie pojechali na spotkanie z Polonią Bydgoszcz. Sytuacja unitów w tabeli robi się coraz gorsza i aby myśleć o utrzymaniu w II lidze wojewódzkiej muszą koniecznie wygrać w przyszłą niedzielę z Włocłavią Włocławek.
Kolejny raz imponujący wynik osiągnęli trampkarze naszego klubu. Podopieczni Jarosława Rybszlegera tym razem wygrali na wyjeździe z Cyklonem Kończewice aż 12:1! Dzięki zwycięstwu niebiesko-biali zapewnili już sobie pierwsze miejsce w III lidze okręgowej. W sobotę, w ostatniej kolejce, wąbrzeźnianie zagrają u siebie z wiceliderem Pomowcem Kijewo Królewskie, a później czeka ich jeszcze spotkanie barażowe o awans do II ligi wojewódzkiej.

Cyklon Kończewice – Unia Wąbrzeźno 1:12 (1:3)
Bramki:
0:1 M. Michewicz (9′), 0:2 K. Michałek (10′), 1:2 J. Węgrzyn (12′), 1:3 J. Sikora (34′), 1:4 J. Nowak (42′), 1:5 M. Michewicz (43′), 1:6 M. Jadziński (46′), 1:7 J. Sikora (49′), 1:8 J. Mroczka (60′), 1:9 J. Nowak (62′), 1:10 J. Mroczka (70′), 1:11 J. Nowak (70+’), 1:12 J. Kocimski (70+’)

Unia: H. Kalinowski – M. Wilma, B. Rojek, J. Nowak, A. Maciejewski (61′ B. Ciupak), K. Michałek, D. Kamiński, M. Michewicz, M. Jadziński, J. Kocimski, J. Sikora (50′ J. Mroczka).

Wyjazdową porażkę 3:1 z Lechem Rypin ponieśli młodzicy prowadzeni przez Roberta Tomaszewskiego. Dla unitów był to już ostatni mecz w bieżącym sezonie, który należy zaliczyć do udanych. Nasi piłkarze zajęli bowiem wysokie drugie miejsce w II lidze wojewódzkiej (grupa wschodnia), ustępując w tabeli tylko Olimpii Grudziądz.

Lech Rypin – Unia Wąbrzeźno 3:1 (1:0)
Bramki:
1:0 K. Kopczyński (10′), 1:1 K. Patyk (38′), 2:1 J. Listkowski (41′), 3:1 I. Laskowski (50′)

W Unii zagrali: J. Jabłoński – I. Tomaszewski, K. Sosnowski, M. Kamiński, K. Patyk, A. Pawłowski, K. Lewandowski, S. Drozdalski, M. Wojdak – N. Zieliński, N. Pawlicki, J. Boczek, D. Zuger.

Ostatnie mecze ligowe rozegrały rónież drużyny orlików i żaków. Orliki z rocznika 2008 pod opieką Sebastiana Isbrandta na turnieju w Chełmnie odnieśli komplet zwycięstw, pokonując 3:0 Olimpię Grudziądz, 3:2 Chełminiankę Chełmno oraz 5:0 Brzózki Brzozowo. Przed własną publicznością udanie zakończyli sezon również orliki z rocznika 2009. Podopieczni Tomasza Sulikowskiego na boisku przy ul. Matejki w Wąbrzeźnie wygrali 4:1 z LZS Świedziebnia oraz 4:0 z Gwiazdą V Toruń.
Nie gorzej spisali się także żacy. Zawodnicy z rocznika 2010 trenowani przez Tomasza Liszaja na boisku bocznym przy SP 3 po emocjonującym meczu zremisowali 3:3 z Juventusem Toruń, a w drugim spotkaniu wysoko pokonali Chełminiankę Chełmno. Żacy z roczników 2011-2012, których opiekunem jest Tomasz Zubrzycki również u siebie wygrali 6:2 z Brzózkami Brzozowo i 2:1 z Błękitnymi Podwiesk.

Galerie:
Turniej żaków (2011-2012): 08.06.2019; fot. Radek Cisło
Turniej żaków (2010): 08.06.2019; fot. Radek Cisło

Napisz komentarz