Spadek juniorów, triumf trampkarzy

W związku ze zbliżającym się końcem sezonu 2018/2019 w miniony weekend spotkania miały zaplanowane tylko dwie drużyny młodzieżowe naszego klubu. Niestety zdołano rozegrać tylko jeden mecz.

Do pojedynku stanęli jedynie juniorzy wąbrzeskiej Unii. Podopieczni Sebastiana Isbrandta na własnym boisku rozgrywali arcyważne spotkanie z Włocłavią Włocławek, którego stawką było utrzymanie w II lidze wojewódzkiej. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, jednak unici zdołali odrobić straty i do przerwy prowadzili 3:2. Niestety po zmianie stron niebiesko-biali zaprezentowali się już dużo gorzej i w ostatnich czterech minutach regulaminowego czasu gry dali wbić sobie dwie bramki, które zaważyły na losach spotkania. Unia przegrała 4:5 i w efekcie od przyszłego sezonu naszym juniorom przyjdzie grać w III lidze okręgowej.

Unia Wąbrzeźno – Włocłavia Włocławek 4:5 (3:2)
0:1 H. Giers (11′), 1:1 K. Orłowicz (15′), 2:1 P. Marszałek (30′), 3:1 K. Orłowicz (32′), 3:2 H. Giers (43′), 3:3 K. Sztandarowicz (48′), 4:3 K. Biesek (62′), 4:4 M. Przekwas (86′), 4:5 K. Gadomski (88′)

Unia: P. Adamczyk, M. Wilma (25′ O. Chojnacki), S. Kołodziejczak, P. Potaczała, F. Chojnacki, E. Gajewski, J. Nowak, K. Biesek (80′ D. Kamiński), P. Marszałek (70′ K. Michałek), K. Orłowicz (70′ M. Michewicz), B. Kosiński.

W sobotę ostatnie spotkanie ligowe z Pomowcem Kijewo Królewskie mieli rozegrać trampkarze Unii. Niestety rywale nie stawili się na zawody i drużyna Jarosława Rybszlegera bez gry zainkasowała trzy punkty. Młodzi wąbrzeźnianie wygrali zmagania w III lidze okręgowej (gr. toruńska).