Smutne zakończenie sezonu

Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie bieżącego sezonu. Mimo ambitnej postawy wąbrzeźnianie przegrali na własnym boisku z Pomorzaninem Serock.

W pierwszej połowie unici prezentowali się znacznie lepiej na tle wyżej notowanego rywala. Mimo, że gra toczyła się głównie w środku pola to niebiesko-biali stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do objęcia prowadzenia. Najlepszą z nich miał w 26. minucie Szymon Marszałek. Pomocnik Unii otrzymał doskonałe podanie od Tomasza Liszaja, jednak nieczysto trafił w piłkę i strzał minął bramkę Pomorzanina. Cztery minuty później przed szansą stanął Jakub Sajda, ale również i w jego przypadku uderzenie nie znalazło drogi do siatki.
Na początku drugiej połowy Unia kontynuowała dobrą grę i kibice w końcu doczekali się bramki. W 56. minucie Jakub Sajda wygrał pojedynek z obrońcą gości i silnym strzałem w krótki róg pokonał golkipera Pomorzanina. Niestety radość unitów z prowadzenia nie trwała długo. W 62. minucie arbiter podyktował rzut karny dla piłkarzy z Serocka. Marcin Grodzicki wyczuł intencje napastnika gości i obronił jedenastkę, jednak przy dobitce był już bezradny. Strata bramki nieco podłamała unitów, którzy od tej pory grali nieco zachowawczo. Co prawda nasi piłkarze starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale gra w ofensywie wyglądała już dużo gorzej. W 83. minucie zawodnicy Pomorzanina wyprowadzili wzorową kontrę, po której zdobyli zwycięską bramkę.
Piłkarze Unii rozgrywki w lidze okręgowej zakończyli na 12. pozycji. Niestety lokata ta nie zapewniła utrzymania i w przyszłym sezonie wąbrzeźnianie prawdopodobnie ponownie zagrają w Klasie A.

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Serock 1:2 (0:0)
Bramki:
1:0 J. Sajda (56′), 1:1 R. Mik (62′), 1:2 J. Andrykowski (83′)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk (89′ B. Drewnik), R. Drapiewski, P. Mazurowski (90+’ żk), Dar. Kalinowski – T. Niemyt (82′ żk), K. Kamycki (89′ M. Marszałek), J. Godlewski, S. Marszałek (64′ M. Gołąb) – T. Liszaj (86′ Daw. Kalinowski), J. Sajda

Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Serock: galeria – 35 zdjęcia (fot. Radek Cisło)

Napisz komentarz