Dla młodych unitów sezon jeszcze się nie skończył

Mimo zakończenia rozgrywek ligowych najmłodsi piłkarze Unii wciąż są głodni gry. W sobotę żacy z rocznika 2010 wystąpili w turnieju w Kowalewie Pomorskim, natomiast drużyna orlików rozegrała zawody w Rypinie.

Żacy trenowani przez Tomasza Liszaja w sobotę wzięli udział w turnieju Kowalewo Pomorskie Cup, który został zorganizowany przez Akademię Piłkarską Młode Lwy. Do boju stanęło łącznie dwanaście drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Młodym wąbrzeźnianom udało się przejść fazę grupową, jednak w dalszej rywalizacji było już nieco gorzej i ostatecznie nasza drużyna zakończyła zmagania na 6. miejscu.
Drużyna orlików prowadzona przez Sebastiana Isbrandta rozegrała z kolei w Rypinie zawody eliminacyjne do finałowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Niebiesko-biali rozgrywki grupowe przeszli jak burza i bez problemu awansowali do półfinału, który wygrali po rzutach karnych. W finale unici niestety musieli uznać wyższość, będącego poza zasięgiem, Gola Brodnica. Ostatecznie piłkarze Unii zajęli 2. miejsce i awansowali do turnieju finałowego. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Zalewski.

Napisz komentarz