Triumf w Świekatowie

W sobotę unici odnieśli drugie sparingowe zwycięstwo. Tym razem niebiesko-biali pokonali na wyjeździe Falę Świekatowo 1:0.

Czas urlopów i wakacji nie jest dla Roberta Kościelaka łaskawy. Szkoleniowiec wąbrzeskiej drużyny ponownie miał do dyspozycji bardzo skromną kadrę, w której znaleźli się m.in. młodzieżowcy występujący jeszcze do niedawna w drużynie juniorów oraz trzech zawodników testowanych. Mimo nieco eksperymentalnego składu unici zagrali kapitalne spotkanie i ograli Falę Świekatowo 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 63. minucie jeden z testowanych zawodników.
Ostatni mecz kontrolny piłkarze Unii rozegrają w przyszłą sobotę z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Spotkanie odbędzie się na boisku przeciwnika.

Fala Świekatowo – Unia Wąbrzeźno 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 zawodnik testowany (63′)

Unia: zawodnik testowany – B. Drewnik, R. Drapiewski, S. Kołodziejczak, O. Chojnacki – zawodnik testowany, J. Godlewski, F. Ciechacki, P. Mazurowski, F. Chojnacki – zawodnik testowany.