Remis w ostatnim sprawdzianie

W sobotę piłkarze Unii rozegrali ostatni mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem. Po emocjonującym spotkaniu wąbrzeźnianie zremisowali na wyjeździe z Promieniem Kowalewo Pomorskie 3:3.

Unici do pojedynku przystąpili w odmłodzonym składzie. Większość kadry meczowej stanowili zawodnicy, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w drużynie juniorów.
Niebiesko-biali od początku spotkania grali bardzo ambitnie oraz walecznie. Dobra postawa na boisku przyniosła skutek i w 21. minucie po ładnym trafieniu Eryka Gajewskiego Unia wyszła na prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania.
W drugiej połowie, po golach zdobytych w 57. i 63. minucie, Promień szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Wąbrzeźnianie jednak nie załamali się i dążyli do odrobienia strat. Ta sztuka udała się im tuż przed końcem spotkania. Najpierw w 82. minucie bramkę kontaktową zdobył Olaf Chojnacki, a w ostatniej minucie stan rywalizacji wyrównał Eryk Gajewski.
Spotkanie z Promieniem było dla unitów ostatnim meczem sparingowym. W przyszłą sobotę niebiesko-biali rozpoczną już zmagania ligowe i w inauguracyjnym pojedynku zmierzą się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.

Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 3:3 (1:1)
Bramki dla Unii:
0:1 E. Gajewski (21′), 2:3 O. Chojnacki (82′), 3:3 E. Gajewski (90′)

Unia: S. Supiński – B. Drewnik, P. Mazurowski, S. Kołodziejczak, O. Chojnacki – F. Chojnacki, E. Gajewski, J. Godlewski, D. Hancyk – M. Gołąb, K. Kruszewski.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – Pat. Potaczała, Paw. Potaczała.

Napisz komentarz