Zmiany kadrowe w drużynie Unii

Okres przygotowań do nowego sezonu prawie dobiegł końca. Jesienią w barwach Unii zobaczymy trzech nowych piłkarzy.

Pierwszym zawodnikiem, który przyszedł do wąbrzeskiej drużyny jest Sebastian Supiński (na zdjęciu). 32-letni bramkarz jest wychowankiem Olimpii Grudziądz, natomiast w ostatnim sezonie występował w Sparcie Brodnica. W przeszłości doświadczony golkiper reprezentował również barwy Startu Warlubie, Wisły Nowe, Rol.Ko Konojady, Radzynianki Radzyń Chełmiński oraz Stali Grudziądz.
Latem do Unii dołączył także Kamil Kruszewski. Wychowanek Radzynianki Radzyń Chełmiński jest napastnikiem i przez całą swoją dotychczasową przygodę z piłką związany był właśnie z radzyńskim klubem. Nowy snajper dał się już poznać z dobrej strony i w sparingu z Falą Świekatowo zdobył swojego pierwszego gola w niebiesko-białych barwach.
W bieżącym tygodniu do drużyny przyszedł również, powracający z wypożyczenia do Pomorzanina Toruń, Marcel Niedbała. Niespełna 19-letni wychowanek Unii w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu występował w toruńskim klubie, z kolei jesienią grał dla Unii Solec Kujawski. Mimo młodego wieku Marcel Niedbała zagrał w kilkunastu spotkaniach na poziomie IV ligi i tym samym zdobył cenne doświadczenie. W poprzednich latach zawodnik ten występował także w młodzieżowych drużynach Olimpii Grudziądz oraz Elany Toruń.
Niestety w nowym sezonie nie zobaczymy kilku piłkarzy, którzy reprezentowali Unię wiosną tego roku. Wojciech Leis i Tomasz Niemyt nie wznowili treningów z zespołem, natomiast Marcin Grodzicki prawdopodobnie zasili szeregi Legii Chełmża. Dodatkowo niejasna jest przyszłość Jakuba Sajdy, który aktualne trenuje w IV-ligowym Pomorzaninie Toruń, jednak torunianie nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie pozyskania wychowanka naszego klubu.
Zawodnikom opuszczającym Unię bardzo dziękujemy za występy w wąbrzeskich barwach i życzymy powodzenia w życiu sportowym, zawodowym i prywatnym.

Napisz komentarz