Nieudana inauguracja sezonu

Pierwszy mecz sezonu nie był dla wąbrzeźnian udany. Niebiesko-biali przegrali na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 0:4.

Przed sezonem spotkanie z imienniczką z Solca Kujawskiego zapowiadało się jako jeden z cięższych meczów wyjazdowych. Dodatkowo trener Robert Kościelak musiał zastosować eksperymentalne ustawienie w defensywie, bowiem obowiązki zawodowe wykluczyły z gry Radosława Drapiewskiego, a w ostatniej chwili sprawy rodzinne zatrzymały również kapitana Pawła Mazurowskiego.
Obie strony pojedynek rozpoczęły zachowawczo, lecz z minuty na minutę zaczęła uwidaczniać się przewaga gospodarzy. Piłkarze z Solca Kujawskiego wyszli na prowadzenie w 16. minucie. Po szybko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła na głowę niepilnowanego Kacpra Sapy, który mocnym uderzeniem nie dał szans Sebastianowi Supińskiemu. Wąbrzeźnianie po stracie gola starali się zagrozić bramce rywali, lecz w kluczowych momentach brakowało przede wszystkim pomysłu oraz zdecydowania. Niestety soleccy unici dalej byli aktywniejsi w ofensywie i za wszelką cenę dążyli do podwyższenia rezultatu. Po kilku nieudanych próbach cel udało się im osiągnąć w 35. minucie spotkania. Gospodarze odzyskali wówczas piłkę w środku pola i po wymianie kilku podań akcja błyskawicznie przeniosła się w pole karne niebiesko-białych. Sebastian Supiński zdołał sparować na słupek jeden strzał, jednak przy dobitce Kacpra Sapy był już bezradny. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy sprytnym uderzeniem z rzutu wolnego straty mógł zniwelować Dominik Hancyk, ale futbolówka musnęła tylko zewnętrzną stronę siatki.
Druga odsłona meczu rozpoczęła się fatalnie dla niebiesko-białych. Dwie minuty po wznowieniu gry gospodarze w prosty sposób wymanewrowali wąbrzeską obronę i dzięki trafieniu Doriana Affelda podwyższyli na 3:0. Strata kolejnej bramki kompletnie podcięła wąbrzeźnianom skrzydła. Piłkarze z Solca Kujawskiego bez problemu kontrolowali przebieg spotkania, a trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 4:0 ustalił Kacper Sapa, który tym samym skompletował hat-tricka.

Unia Solec Kujawski – Unia Wąbrzeźno 4:0 (2:0)
Bramki:
1:0 K. Sapa (16′), 2:0 K. Sapa (35′), 3:0 D. Affeld (47′), 4:0 K. Sapa (87′)

Unia: S. Supiński – O. Chojnacki (67′ B. Drewnik), D. Hancyk, S. Kołodziejczak, Dar. Kalinowski – F. Chojnacki, F. Ciechacki, J. Godlewski, E. Gajewski (46′ K. Kamycki; 63′ żk), M. Gołąb (65′ S. Marszałek) – K. Kruszewski (75′ Daw. Kalinowski)

Unia Solec Kujawski – Unia Wąbrzeźno: galeria – 27 zdjęć (fot. Radek Cisło)

Napisz komentarz