Zmagania ligowe czas zacząć

Dziś piłkarze wąbrzeskiej Unii zainaugurują nowy sezon w klasie okręgowej. W 1. kolejce niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z Unią Solec Kujawski.

Rywale wąbrzeźnian w zeszłym sezonie występowali w IV lidze, jednak ostatecznie zajęli w tabeli ostatnie miejsce i tym samym spadli do klasy okręgowej. Dla piłkarzy z Solca Kujawskiego był to drugi spadek z rzędu, bowiem rok wcześniej zostali zdegradowani z III ligi. W nadchodzących rozgrywkach podopieczni Tomasza Rogóża będą z pewnością walczyli o czołowe lokaty premiujące powrotem na wyższy szczebel. W przedsezonowych meczach kontrolnych potwierdzili oni swoje aspiracje ogrywając m.in. Zawiszę Bydgoszcz i Orlęta Aleksandrów Kujawski. Dodatkowo drużyna została wzmocniona kilkoma zawodnikami, którzy sprawią zapewne, że solecka Unia będzie jednym z faworytów do awansu.
Wąbrzeskich kibiców z pewnością zastanawia jak niebiesko-biali zaprezentują się w pierwszym meczu sezonu. Zespół opuścili m.in. Marcin Grodzicki, Tomasz Niemyt i Jakub Sajda, a kontuzja wyklucza z gry Tomasza Liszaja. Z drugiej strony do drużyny przyszli Sebastian Supiński i Kamil Kruszewski, którzy razem młodymi wychowanki Unii pokazali w sparingach, że ambitną grą można osiągnąć dobre wyniki. Dodatkowo w ostatnim tygodniu do kadry dołączył Marcel Niedbała mający, mimo młodego wieku, doświadczenie z IV-ligowy boisk.
Ostatni raz Unia Solec Kujawski z wąbrzeską Unią spotkały się w sezonie 2009/2010. Wówczas lepsi byli soleccy piłkarze, którzy dwukrotnie wygrali z wąbrzeźnianami 1:0. Mamy nadzieję, że dziś niebiesko-biali pokażą się w Solcu Kujawski z jak najlepszej strony i skutecznie powalczą o punkty w pierwszym ligowym spotkaniu.

1. kolejka klasy okręgowej:
Unia Solec Kujawski – Unia Wąbrzeźno: 10.08.2019 (sobota), godzina: 15:00,
stadion OSiR przy ul. Sportowej 1 w Solcu Kujawskim.