Krajna wygrywa w Wąbrzeźnie

Kibice zgromadzeni w sobotę przy boisku bocznym w Wąbrzeźnie zobaczyli aż siedem goli. Niestety o jedną bramkę lepsza była Krajna Sępólno Krajeńskie.

Piłkarze Unii dobrze rozpoczęli mecz i od razu zepchnęli drużynę z Sępólna Krajeńskiego do defensywy. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Kamil Kruszewski, który po wymanewrowaniu obrońcy stanął oko w oko z bramkarzem rywali, jednak ten nie dał się pokonać. Krajna pierwszą groźną i zarazem skuteczną akcję przeprowadziła w 15. minucie spotkania. Goście wykorzystali błędne ustawienie unitów przy rzucie wolnym i sprytnie rozegrali stały fragment gry, po którym bramkę dającą prowadzenie zdobył Kamil Mosek. Po stracie gola wąbrzeźnianie wciąż atakowali, lecz raził brak dokładności w decydujących podaniach i przede wszystkim szwankowała skuteczność. Na dodatek w 40. minucie rywale ponownie przeprowadzili jedną z nielicznych akcji ofensywnych, którą po raz drugi na bramkę zamienił Kamil Mosek.
Niestety równie pechowy dla wąbrzeźnian był początek drugiej połowy. Pięć minut po wznowieniu gry trzecią bramkę dla Krajny zdobył Mariusz Mosek i od tego momenty było już wiadomo, że niebiesko-białym będzie niezwykle ciężko odwrócić losy spotkania. W 59. minucie sygnał do odrabiania strat dał Paweł Mazurowski, który fantastycznym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera rywali. Niestety w 76. minucie Damian Rybacki podwyższył rezultat na 1:4. Trzy minut później, w zamieszaniu po rzucie rożnym, strzelec czwartej bramki dla Krajny zaliczył samobójcze trafienie i wąbrzeźnianie zniwelowali straty, jednak czasu do końca spotkania pozostawało już coraz mniej. Kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem drugą bramkę dla Unii zdobył kapitan Paweł Mazurowski, ustalając tym samym wynik na 3:4.

Unia Wąbrzeźno – Krajna Sępólno Krajeńskie 3:4 (0:2)
Bramki:
0:1 K. Mosek (15′), 0:2 K. Mosek (40′), 0:3 M. Mosek (50′), 1:3 P. Mazurowski (59′), 1:4 D. Rybacki (76′), 2:4 D. Rybacki (79′-samobójcza), 3:4 P. Mazurowski (90+’)

Unia: S. Supiński – D. Hancyk (14′ żk), S. Kołodziejczak, P. Mazurowski, B. Drewnik – S. Marszałek (77′ Daw. Kalinowski), J. Godlewski, M. Niedbała (56′ Pat. Potaczała), F. Ciechacki (66′ P. Marszałek) – M. Gołąb (34′ E. Gajewski; 83′ żk), K. Kruszewski

Unia Wąbrzeźno – Krajna Sępólno Krajeńskie: galeria – 24 zdjęcia (fot. Radek Cisło)