Wypunktowani i znokautowani

W 3. kolejce klasy okręgowej Unia zmierzyła się na wyjeździe z Flisakiem Złotoria. Mimo ofensywnej gry wąbrzeźnianie zostali wypunktowani przez swojego rywala.

Spotkanie mogło się rozpocząć bardzo dobrze dla wąbrzeskiej drużyny. Już w 2. minucie Marcin Gołąb oddał groźny strzał, który trafił w słupek, a do odbitej piłki pomknął Dariusz Kalinowski. Zawodnik Unii został jednak nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza gospodarzy i sędzia podyktował rzut karny. Niestety golkiper Flisaka zdołał wybronić jedenastkę wykonywaną przez Pawła Mazurowskiego. Po zmarnowaniu wyśmienitej szansy na objęcie prowadzenia niebiesko-biali nie zniechęcili i w dalszym ciągu byli w natarciu. Niestety w 22. minucie piłkarze ze Złotorii przeprowadzili szybką kontrę, którą skutecznie wykończył Dominik Niedziałkowski. Warto zaznaczyć, że była to pierwsza groźna akcja stworzona przez Flisaka w tym spotkaniu. Niewiele ponad dziesięć minut później Kamil Kruszewski oddał precyzyjny strzał głową, jednak ponownie dobrze spisał się bramkarz rywali. Jeszcze przez przerwą unici mogli doprowadzić do wyrównania, ale tym razem uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.
Po zmianie stron Unia wciąż dożyła do odrobienia strat, lecz gospodarze wytrzymali napór, a dodatkowo w 53. minucie wyprowadzili ponownie szybką kontrę, którą na bramkę zamienił Kacper Zboralski. Na szczęście wąbrzeźnianie szybko zdążyli odpowiedzieć i sześć minut później Marcin Gołąb zdobył gola kontaktowego. Niebiesko-biali złapali wiatr w żagle i ponownie przycisnęli rywali. Chwilę potem Jakub Godlewski po rzucie rożnym główkował w poprzeczkę, a strzał Marcina Gołębia intuicyjnie wybronił golkiper Flisaka. Bramka złotorian była jak zaczarowana i mimo wielu prób unici nie zdołali wyrównać. Niestety w 87. minucie niewykorzystane sytuacje się zemściły i Patryk Szczepaniak strzelił trzecią bramkę dla gospodarzy. Strata tego gola kompletnie podcięła piłkarzom Unii skrzydła, czego efektem była strata dwóch kolejnych w doliczonym czasie gry.

Flisak Złotoria – Unia Wąbrzeźno 5:1 (1:0)
Bramki: 1:0 D. Niedziałkowski (22′), 2:0 K. Zboralski (53′), 2:1 M. Gołąb (59′), 3:1 P. Szczepaniak (87′), 4:1 K. Zboralski (90+’-karny), 5:1 F. Kucharski (90+’)

Unia: S. Supiński – D. Hancyk (90+’ żk), S. Kołodziejczak, R. Drapiewski (34′ żk), B. Drewnik (70′ P. Marszałek) – S. Marszałek (65′ Pat. Potaczała), J. Godlewski, P. Mazurowski, Dar. Kalinowski (78′ M. Niedbała) – M. Gołąb, K. Kruszewski

Flisak Złotoria – Unia Wąbrzeźno: galeria – 22 zdjęcia (fot. Radek Cisło)