Wyśmienity start trampkarzy. Ostatni sprawdzian juniorów

W sobotę zwycięstwem z Pomorzaninem Toruń trampkarze Unii wyśmienicie zainaugurowali rozgrywki ligowe, natomiast w piątek ostatni mecz kontrolny rozegrali juniorzy młodsi.

Trampkarze trenowani przez Sebastiana Isbrandta w sobotę rozpoczęli zmagania w II lidze wojewódzkiej. W pierwszym meczu młodzi unici zmierzyli się na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń. Początek spotkania był wyrównany, jednak wąbrzeźnianie z minuty na minutę zyskiwali przewagę. Dominację udało się podkreślić w drugiej połowie, kiedy niebiesko-biali strzelili swoim rywalom trzy bramki. Fantastyczną skutecznością błysnął Mateusz Kamiński, który zdobył w spotkaniu klasycznego hattricka.
Dzięki okazałemu zwycięstwu unici po pierwszej kolejce objęli prowadzenie w lidze. W nadchodzącą środę nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Gryfem Sicienko, a w sobotę na własnym boisku, o godzinie 12:00, podejmie bydgoskiego Zawiszę.

Pomorzanin Toruń – Unia Wąbrzeźno 0:3 (0:0)
M. Kamiński 3

Unia: J. Jabłoński – N. Krebel, I. Tomaszewski, S. Drozdalski, K. Sosnowski, K. Patyk, M. Wojdak, K. Lewandowski, A. Pawłowski (65′ N. Pawlicki), J. Boczek, M. Kamiński.

Pomorzanin Toruń – Unia Wąbrzeźno: galeria – 28 zdjęć (fot. Radek Cisło).

W piątek ostatni przedsezonowy sprawdzian odbyli juniorzy młodsi Unii. Podopieczni Jarosława Rybszlegera na własnym boisku zagrali z Victorią Lisewo, którą pokonali 2:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył dla wąbrzeskiej drużyny Miłosz Jadziński.
Wąbrzeźnianie ligowe zmagania zainaugurują w przyszłą niedzielę o godzinie 11:00. Na własnym boisku zmierzą się wówczas z Promieniem Kowalewo Pomorskie.

Unia Wąbrzeźno – Victoria Lisewo 2:1 (1:0)
Bramki dla Unii:
M. Jadziński 2

W Unii zagrali: Adamczyk – Kamiński, Wilma, Kocimski, Rojek, Mroczka, Michałek, Maciejewski, Jadziński, Ciupak, Zawistowski, Pawlicki, Waśniewski.