Unia przyjęta do Programu Certyfikacji PZPN

W ubiegłbym tygodniu Polski Związek Piłki Nożnej opublikował listę szkółek piłkarskich, które zostały przyjęte do Programu Certyfikacji PZPN. Wśród nich jest również nasz klub.

Według danych opublikowanych przez PZPN chęć udziału w programie wyraziło aż 1198 podmiotów z całego kraju, a 57 zgłoszeń pochodziło od szkółek z województwa kujawsko-pomorskiego. Po ostatecznej weryfikacji 49 zostało zaakceptowanych i przyjętych do programu. Szkółki te pozostają w grze o Certyfikat PZPN na deklarowanym poziomie: 34 starają się o brązową gwiazdkę, 10 o srebrną, a 5 o złotą.
Nasz klub wyraził chęć ubiegania się o srebrną gwiazdkę. W ramach ciekawostki można wspomnieć, że o certyfikat na tym samym poziomie walczą również: Lider Włocławek, Wda Świecie, Gol Brodnica, BKS Bydgoszcz, AMP Sępólno Krajeńskie, Sparta Brodnica, Fala Świekatowo, Zawisza Bydgoszcz oraz CWZS Bydgoszcz. Natomiast o złotą gwiazdkę ubiegają się: Olimpia Grudziądz, Elana Toruń, Chemik Bydgoszcz, JAcademy Bydgoszcz i JSS Toruń.
Po przyjęciu do programu nasz klubu został zobligowany do spełnienia szeregu obowiązków ujętych w regulaminie. Dodatkowo będziemy wizytowani przez Regionalnych Specjalistów ds. rozwoju piłki amatorskiej w szkółkach przyjętych do programu, którzy dokonają weryfikacji owych powinności. Już jedna tego typu wizytacja w Wąbrzeźnie miała miejsce. Podczas jej trwania specjaliści oceniali m.in.: dostępność boisk i sal na których odbywają się treningi, sprzęt sportowy, ilość zgłoszonych drużyn do rozgrywek, a także proces treningowy.