Trzy punkty juniorów na inaugurację

W miniony weekend spotkania ligowe rozegrały trzy drużyny młodzieżowe naszego klubu. Zwycięstwo odnieśli tylko juniorzy młodsi, którzy pokonali Promień Kowalewo Pomorskie.

Juniorzy młodsi Unii w niedzielę rozegrali inauguracyjne spotkanie III ligi okręgowej. Przeciwnikiem podopiecznych Jarosława Rybszlegera był Promień Kowalewo Pomorskie. Do przerwy unici prowadzili 1:0 po bramce Bartosza Rojka, natomiast w drugiej połowie dwa trafienie dołożył Miłosz Jadziński i pojedynek zakończył się wynikiem 3:0. W następnej kolejce wąbrzeźnianie zmierzą się na wyjeździe z Iskrą Ciechocin. Mecz odbędzie się w niedzielę, 8 września, o 15:00.

Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pomorskie 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 B. Rojek (15′), 2:0 M. Jadziński (52′), 3:0 M. Jadziński (76′)

Unia: P. Adamczyk – D. Kamiński, M. Wilma, J. Kocimski, B. Rojek, K. Michałek, A. Maciejewski, M. Jadziński, B. Ciupak, M. Pawlicki (60′ A. Dybowski), J. Mroczka.

Niestety sobota była mniej udana dla unijnych drużyn. Trampkarze prowadzeni przez Sebastiana Isbrandta po wyrównanym spotkaniu przegrali u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 0:1. Po trzech kolejkach unici zajmują 5. miejsce, a w nadchodzącą środę zmierzą się na wyjeździe z MGKS Lubraniec. W niedzielę z kolei wąbrzeźnianie zagrają u siebie z Polonią Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się o 12:00 na boisku bocznym przy SP 3.

Unia Wąbrzeźno – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)
Bramka:
0:1 A. Radoń

Unia: J. Jabłoński – M. Wojdak, K. Sosnowski, S. Drozdalski, I. Tomaszewski – N. Pawlicki (55′ N. Zieliński), K. Patyk, K. Lewandowski, M. Kamiński – J. Boczek, A. Pawłowski.

Również w sobotę spotkanie na własnym boisku rozegrali młodzicy Unii. Zawodnicy trenowani przez Roberta Tomaszewskiego stoczyli emocjonujący bój z Wisełką Fordon, który przegrali 1:3. Po pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak po zmianie stron goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Cztery minuty przed końcem unici zdobyli bramkę kontaktową i rzucili się do ataku. Niestety w doliczonym czasie gry Wisełka zdołała zdobyć trzeciego gola. Kolejny mecz młodzi wąbrzeźnianie rozegrają już w środę z Golem Brodnica, a w przyszłą niedzielę o 10:00 zmierzą się na własnym boisku z CWZS Bydgoszcz.

Unia Wąbrzeźno – Wisełka Fordon 1:3 (0:0)
Bramki:
0:1 S. Pączek (36′), 0:2 P. Matyjasek (43′), 1:2 S. Rydzyński (56′), 1:3 S. Pączek (60+’)

W Unii zagrali: J. Zalewski – B. Dziura, B. Kamiński, M. Drewnik, S. Krause, S. Rydzyński, K. Wiśniewski, I. Ignasiak, K. Drozdalski, M. Kunicki, K. Śliwiński, K. Dąbrowski.