Unijny weekend – terminarz meczów

W nadchodzący weekend spotkania ligowe rozegrają prawie wszystkie drużyny naszego klubu. Pauzować będą jedynie juniorzy młodsi.

Seniorzy Unii w sobotę o godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe ze Startem Pruszcz. Gospodarze zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli i są upatrywani jako jeden z kandydatów do awansu. W ostatniej kolejce piłkarze z Pruszcza pokonali na wyjeździe Pomorzanina Serock 2:0. Unitów czeka ciężki pojedynek, ale mamy nadzieję, że niebiesko-biali zagrają ambitnie i pokuszą się o sprawienie niespodzianki.
Również na wyjeździe spotkanie mieli rozegrać juniorzy młodsi. Przeciwnikiem podopiecznych miała być Iskra Ciechocin, jednak rywale w tym tygodniu wycofali się z rozgrywek i w związku z tym wąbrzeźnianie będą pauzować.
W niedzielę na własnym boisku mecze rozegrają z kolei trampkarze oraz młodzicy. Zawodnicy trenowani przez Sebastiana Isbrandta o godzinie 12:00 rozpoczną mecz z Polonią Bydgoszcz. Goście aktualnie są wiceliderem II ligi wojewódzkiej i po czterech kolejkach mają na koncie 10 punktów.
Dwie godziny wcześniej na boisko przy SP 3 wybiegną młodzicy Unii, którzy podejmą CWZS Bydgoszcz. Piłkarze Roberta Tomaszewskiego w ostatniej kolejce zanotowali na wyjeździe cenny remis z Golem Brodnica. W niedzielę młodzi unici będą chcieli z pewnością zagrać jeszcze lepsze zawody i tym samym zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie.
W weekend pierwsze mecze ligowe w nowym sezonie rozegrają orliki oraz żacy. Pierwsza drużyna orlików w niedzielę pojedzie na turniej do Golubia-Dobrzynia, natomiast drugi zespół, również w niedzielę, zagra zawody w Pokrzydowie.
Dwie drużyny żaków będą z kolei rywalizować w sobotę w Łysomicach.
Wszystkich kibiców zachęcamy do aktywnego wspierania unijnych drużyn!

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Start Pruszcz – Unia Wąbrzeźno: sobota, 17:00, boisko przy ul. Sportowej 8 w Pruszczu;
Trampkarze: Unia Wąbrzeźno – Polonia Bydgoszcz: niedziela, 12:00, boisko boczne przy SP 3;
Młodzicy: Unia Wąbrzeźno – CWZS Bydgoszcz: niedziela, 10:00, boisko boczne przy SP 3;
Orliki I drużyna: turniej w Golubiu-Dobrzyniu, niedziela, 10:00, boisko przy ul. Sportowej 8,
w turnieju zagrają: Piłkarz Golub-Dobrzyń, Wojownik Wabcz, Naprzód Jabłonowo Pom., Unia Wąbrzeźno;
Orliki II drużyna: turniej w Pokrzydowie, niedziela, 11:00, boisko – Pokrzydowo 23,
w turnieju zagrają: Żak Zbiczno, Naprzód II Jabłonowo Pom., UKS Płużnica, Unia II Wąbrzeźno;
Żacy I drużyna: turniej w Łysomicach, sobota, 10:00, boisko przy ul. Warszawskiej 4,
w turnieju zagrają: Mustang Ostaszewo, Unia Wąbrzeźno, Wojownik Wabcz;
Żacy II drużyna: turniej w Łysomicach, sobota, 13:00, boisko przy ul. Warszawskiej 4,
w turnieju zagrają: Mustang II Ostaszewo, Unia II Wąbrzeźno, Stal Grudziądz, Wisła Grudziądz.