Najmłodsi rozpoczęli nowy sezon

W ubiegły weekend spotkania ligowe rozegrały prawie wszystkie drużyny młodzieżowe naszego klubu. Pauzowali jedynie juniorzy młodsi.

Juniorzy młodsi w sobotę mieli zmierzyć się na wyjeździe z Iskrą Ciechocin. Rywale jednak wycofali się z rozgrywek i w związku z tym zawody zostały odwołane.
W niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrali trampkarze prowadzeni przez Sebastiana Isbrandta. Unici na własnym boisku podejmowali Polonię Bydgoszcz, która przed meczem zajmowała drugie miejsce w tabeli. Do przerwy niebiesko-biali po trafieniu Antoniego Pawłowskiego prowadzili z bydgoszczanami, ale po przerwie rywale zdołali wyrównać i pojedynek zakończył się remisem. Po pięciu kolejkach wąbrzeźnianie zajmują czwarte miejsce w II lidze wojewódzkiej, a w nadchodzącą sobotę zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Mogilno.

Unia Wąbrzeźno – Polonia Bydgoszcz 1:1 (1:0)
Bramki:
1:0 A. Pawłowski (11′), 1:1 M. Kulwicki (53′)
Unia: J. Jabłoński – D. Zuger, K. Sosnowski, S. Drozdalski, I. Tomaszewski – M. Wojdak, K. Patyk, K. Lewandowski, M. Kamiński – N. Krebel (70′ N. Zieliński), A. Pawłowski (55′ N. Pawlicki).

Niestety wciąż bez zwycięstwa pozostają młodzicy, którzy w niedzielę przegrali u siebie z CWZS Bydgoszcz 1:3. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego okazję do rehabilitacji będą mieli w najbliższą sobotę. Wówczas unici zagrają we Włocławku z Dwunastką, zajmującą ostatnie miejsce w I lidze wojewódzkiej.

Unia Wąbrzeźno – CWZS Bydgoszcz 1:3 (1:2)
Bramki:
0:1 S. Czeliński (3′), 1:1 K. Wiśniewski (12′), 1:2 W. Oracz (28′), 1:3 A. Tracz (54′)
W Unii zagrali: J. Zalewski – B. Dziura, B. Kamiński, M. Drewnik, S. Krause, S. Rydzyński, K. Wiśniewski, I. Ignasiak, K. Drozdalski, M. Kunicki, K. Śliwiński, K. Dąbrowski, S. Witomski, F. Dąbkowski.

W sobotę i w niedzielę pierwsze mecze w bieżącym sezonie rozegrały najmłodsze drużyny naszego klubu. Zespoły orlików w niedzielę zmagały się na turniejach w Golubiu-Dobrzyniu (Unia I) oraz w Pokrzydowie (Unia II), natomiast dwie drużyny żaków pojechały na zawody do Łysomic, których gospodarzem był Mustang Ostaszewo.

Komplet wyników pierwszej drużyny orlików:
Piłkarz Golub-Dobrzyń – Unia I Wąbrzeźno 11:0,
Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia I Wąbrzeźno 1:2,
Wojownik Wabcz – Unia I Wąbrzeźno 3:2.
W Unii I zagrali: N. Becker, M. Ryszkowski, F. Marszałkowski, O. Wiśniewski, B. Marchlewski, M. Kowalski, T. Isbrandt, J. Glinowiecki, N. Pudliński, M. Dąbrówka.

Komplet wyników drugiej drużyny orlików:
Żak Zbiczno – Unia II Wąbrzeźno 1:4,
UKS Płużnica – Unia II Wąbrzeźno 6:1,
Naprzód II Jabłonowo Pomorskie – Unia II Wąbrzeźno 4:2.
W Unii II zagrali: W. Lamański, R. Jurkiewicz, P. Wawrzyniak, M. Rusinek, D. Wierzbowski, L. Lewandowska, O. Śliwiński, S. Kopyciński, S. Kędzierski, F. Glinowiecki.

Komplet wyników pierwszej drużyny żaków:
Unia I Wąbrzeźno – Wojownik Wabcz 5:1,
Unia I Wąbrzeźno – Mustang I Ostaszewo 0:3.
W Unii I zagrali: P. Hałaj, W. Dziaduszewski, J. Patyk, J. Fudała, F. Czerwiński, K. Jankowska, B. Pruszynowski, A. Libera, A. Szpręglewski, H. Szczutowski.

Wynik drugiej drużyny żaków:
Unia II Wąbrzeźno – Mustang II Ostaszewo 0:5.
Wisła Grudziądz i Stal Grudziądz nie dojechały na zawody.
W Unii II zagrali: K. Piotrowski, M. Buczkowski, M. Wojdak, H. Jurdziak, A. Piotrowski, L. Sulikowski, K. Turbak, H. Banasiak.

Napisz komentarz