Młodzi unici na topie!

Ubiegły weekend oraz bieżący tydzień był dla młodzieżowych drużyn Unii bardzo pracowity pracowity. Mimo wszystko niebiesko-biali w każdym spotkaniu zaprezentowali się wyśmienicie.

W niedzielę istotny pojedynek rozegrali juniorzy młodsi. Podopieczni Jarosława Rybszlegera chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za ostatnią porażkę ze Zrywem Książki i ta sztuka się im udała. Unici po dobrych zawodach rozgromili na własnym boisku Stal Grudziądz aż 8:1. Po trzech spotkaniach wąbrzeźnianie są wiceliderem III ligi okręgowej, a w przyszłą sobotę zmierzą się na wyjeździe ze Spartą Brodnica.

Unia Wąbrzeźno – Stal Grudziądz 8:1 (3:0)
Bramki:
1:0 J. Nowak (11′), 2:0 M. Jadziński (19′), 3:0 J. Sikora (43′), 4:0 M. Jadziński (54′), 5:0 J. Mroczka (57′), 6:0 A. Maciejewski (59′), 7:0 K. Michałek (60′), 8:0 J. Mroczka (75′), 8:1 P. Rumieński (77′).
Unia: P. Adamczyk (80′ W. Kaspirowicz) – D. Kamiński, M. Wilma, B. Rojek, K. Michałek – A. Maciejewski (60′ M. Pawlicki), J. Mroczka, J. Nowak (65′ B. Ciupak), M. Jadziński – J. Kocimski, J. Sikora (75′ A. Dybowski).

Trampkarze Unii, będący ostatnio w bardzo dobrej formie, w niedzielę potwierdzili swoją wyśmienitą dyspozycję. Tym razem zawodnicy Sebastiana Isbrandta pewnie pokonali u siebie dotychczasowego lidera rozgrywek, Spartę Brodnica, 3:0. Dodatkowo w środę niebiesko-biali rozegrali awansem spotkanie 9. kolejki, w którym rozgromili Gryfa Sicienko aż 11:2. Po dwóch zwycięstwach unici awansowali na pozycję wicelidera II ligi wojewódzkiej, jednak mają o jedno rozegrane spotkanie więcej niż będące na kolejnych pozycjach Sparta Brodnica i Polonia Bydgoszcz. W nadchodzącą sobotę nasza drużyna zmierzy się u siebie z Pomorzaninem Toruń.

Unia Wąbrzeźno – Sparta Brodnica 3:0 (2:0)
Bramki:
1:0 M. Wojdak (22′), 2:0 N. Krebel (34′), 3:0 N. Krebel (73′).
Unia: J. Jabłoński (76′ P. Banaszek) – I. Tomaszewski, S. Drozdalski, K. Sosnowski, D. Zuger (74′ Piotrowski) – K. Lewandowski, K. Patyk, M. Kamiński (62′ N. Zieliński), M. Wojdak – J. Boczek (60′ A. Pawłowski), N. Krebel (74′ N. Pawlicki).

Unia Wąbrzeźno – Gryf Sicienko 11:2 (6:0)
Bramki:
1:0 K. Patyk (2′), 2:0 K. Patyk (12′), 3:0 N. Krebel (25′), 4:0 M. Kamiński (28′), 5:0 S. Drozdalski (30′), 6:0 M. Kamiński (40′), 7:0 K. Patyk (49′), 8:0 M. Wojdak (52′), 9:0 N. Krebel (54′), 10:0 A. Pawłowski (57′), 10:1 B. Boliński (63′), 11:1 N. Zieliński (68′), 11:2 J. Łączkowski (79′).
Unia: J. Jabłoński (55′ K. Kuśmierski) – I. Tomaszewski, S. Drozdalski, K. Sosnowski, D. Zuger – K. Lewandowski, K. Patyk, M. Kamiński (55′ N. Zieliński), M. Wojdak (65′ N. Pawlicki) – J. Boczek (65′ C. Piotrowski), N. Krebel (55′ A. Pawłowski).

Pierwsze zwycięstwa w bieżącym sezonie odnieśli młodzicy Unii. W sobotę podopieczni Roberta Tomaszewskiego pewnie wygrali z Młodą Włocławianką 4:0, natomiast w środę, w zaległym spotkaniu 2. kolejki, pokonali na wyjeździe Tucholankę Tuchola 2:1. Dzięki zdobytym punktom wąbrzeźnianie przesunęli się na piąte miejsce w I lidze wojewódzkiej. Kolejnym rywalem niebiesko-białych będzie JAcademy Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o 19:00 w Bydgoszczy.

Unia Wąbrzeźno – Młoda Włocławianka Włocławek 4:0 (1:0)
Bramki:
1:0 K. Wiśniewski (25′), 2:0 I. Ignasiak (44′), 3:0 M. Drewnik (50′), 4:0 S. Krause (57′).
W Unii zagrali: J. Zalewski, S. Witomski – F. Dąbkowski, K. Dąbrowski, M. Drewnik, K. Drozdalski, B. Dziura, B. Kamiński, I. Ignasiak, S. Krause, M. Kunicki, M. Libuszewski, K. Śliwiński, K. Wiśniewski.

Tucholanka Tuchola – Unia Wąbrzeźno 1:2 (0:1)
Bramki dla Unii:
M. Drewnik, K. Dąbrowski.
W Unii zagrali: J. Zalewski – B. Kamiński, M. Kunicki, K. Drozdalski, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik, S. Rydzyński – S. Witomski, F. Dąbkowski, K. Dąbrowski, K. Śliwiński, M. Libuszewski.

W sobotę i w poniedziałek kolejne mecze ligowe rozegrały najmłodsze drużyny naszego klubu. Zespoły orlików zmagały się na turniejach w Brodnicy (Unia I) oraz w Wąbrzeźnie (Unia II), natomiast pierwsza drużyna żaków również pojechała na zawody do Brodnicy.

Komplet wyników pierwszej drużyny orlików:
LZS Bobrowo – Unia I Wąbrzeźno 3:1,
Gol II Brodnica – Unia I Wąbrzeźno 2:2.
W Unii I zagrali: M. Kowalski, N. Becker, N. Pudliński, J. Glinowiecki, B. Marchlewski, M. Dąbrówka, M. Ryszkowski, F. Marszałkowski, D. Brygin.

Komplet wyników drugiej drużyny orlików:
Unia II Wąbrzeźno – Radzynianka Radzyń Chełmiński 0:1,
Unia II Wąbrzeźno – Piłkarz II Golub-Dobrzyń 2:4.
W Unii II zagrali: F. Glinowiecki, L. Lewandowska, W. Lemański, R. Jurkiewicz, P. Wawrzyniak, D. Wierzbowski, S. Kopyciński, S. Kędzierski, N. Pudliński.

Komplet wyników pierwszej drużyny żaków:
Unia I Wąbrzeźno – Gol Brodnica 1:1,
Unia I Wąbrzeźno – Włókniarz Toruń 4:1.
W Unii I zagrali: J. Fudała, J. Patyk, W. Dziaduszewski, B. Pruszynowski, F. Czerwiński, P. Hałaj, H. Szczutowski, J. Dąbrowski, K. Jankowska, A. Szpręglewski.

Napisz komentarz