Weekendowy rozkład jazdy

Przed piłkarzami Unii kolejny pracowity weekend. Seniorzy rozegrają na wyjeździe derbowe spotkanie z Radzynianką Radzyń Chełmiński, z kolei młodzicy powalczą o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu.

W sobotę o 16:00 seniorzy rozpoczną wyjazdowe spotkanie z Radzynianką Radzyń Chełmiński. Gospodarze po siedmiu kolejkach zajmują z czterema oczkami ostatnie miejsce w tabeli i nie zdobyli jeszcze punktów na własnym terenie. Rywale z pewnością będą chcieli przerwać złą passę i zwyciężyć w derbach. Naszych piłkarzy czeka zatem trudna przeprawa i miejmy nadzieję, że niebiesko-biali zdołają wywieść punkty z Radzynia Chełmińskiego.
Jutro o 12:00 wyjazdowy pojedynek rozegrają także juniorzy młodsi. Podopieczni Jarosława Rybszlegera zmierzą się ze Spartą Brodnica, która zajmuje trzecie miejsce w III lidze wojewódzkiej i depcze wąbrzeźnianom po piętach. Będzie to więc spotkanie za „sześć” punktów, gdyż dzięki ewentualnej wygranej unici powiększą swoją przewagę nad brodniczanami i wciąż będą liczyć się w walce o triumf w lidze, a w przypadku porażki to spartanie wyprzedzą niebiesko-białych w klasyfikacji.
W sobotę, przed wyjazdem do Radzynia Chełmińskiego, kibice Unii będą mieli okazję dopingować trampkarzy, którzy o 10:00 podejmą na własnym boisku Pomorzanina Toruń. W pierwszej serii spotkań unici gładko pokonali torunian 3:0. Mamy nadzieję, że również i tym razem podopieczni Sebastiana Isbrandta wygrają z rywalem, a co za tym idzie umocnią się w czołówce II ligi wojewódzkiej.
Mały maraton meczowy czeka drużynę wąbrzeskich młodzików. W sobotę o 10:00 piłkarze Roberta Tomaszewskiego rozpoczną w Chełmży finałowy turniej o Puchar Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu, zaś w poniedziałek o 19:00 zmierzą się na wyjeździe z JAcademy Bydgoszcz, która aktualnie jest wiceliderem I ligi wojewódzkiej.
W weekend kolejne spotkania ligowe rozegrają orliki oraz żacy. Obie drużyny orlików rozegrają spotkania ze Spartą Brodnica, natomiast pierwsza drużyna żaków w sobotę rozegra turniej w Wąbrzeźnie, z kolei druga drużyna pojedzie w niedzielę na zmagania do Chełmna.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Radzynianka Radzyń Chełmiński – Unia Wąbrzeźno: sobota, 16:00, stadion przy ul. Sady 3;
Juniorzy młodsi: Sparta Brodnica – Unia Wąbrzeźno: sobota, 12:00, boisko przy ul. Król. Jadwigi 5;
Trampkarze: Unia Wąbrzeźno – Pomorzanin Toruń: sobota, 10:00, boisko boczne przy SP 3;
Młodzicy: finałowy turniej o Puchar Dyrektora COŚ: sobota, 10:00, stadion w Chełmży;
JAcademy Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: poniedziałek, 19:00, stadion przy ul. Słowańskiej 7;
Orliki I drużyna: Unia I Wąbrzeźno – Sparta Brodnica: poniedziałek, 17:00, boisko boczne przy SP 3;
Orliki II drużyna: Sparta III Brodnica – Unia II Wąbrzeźno: sobota, 14:00, orlik przy ul. Karbowskiej 29;
Żacy I drużyna: turniej w Wąbrzeźno, sobota, 12:30, boisko boczne przy SP 3,
w turnieju zagrają: Elana II Toruń, Olimpia Grudziądz, Unia I Wąbrzeźno;
Żacy II drużyna: turniej w Chełmnie, niedziela, 14:00, boisku przy ul. 3 Maja,
w turnieju zagrają: Szkółka Piłkarska Chełmno, JSS III Toruń, Unia II Wąbrzeźno.

Napisz komentarz