Unia pokazała charakter

Piłkarze Unii zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę. Po zaciętym spotkaniu wąbrzeźnianie pokonali na własnym boisku drugi zespół Olimpii Grudziądz 3:1.

Pojedynek rozpoczął się dla unitów fatalnie. Już w 1. minucie Brazylijczyk Gabriel Tenda wykorzystał nieuwagę wąbrzeskich obrońców i precyzyjnym strzałem zza pola karnego posłał futbolówkę do siatki. Niebiesko-biali mogli odpowiedzieć kilkadziesiąt sekund później. Tuż po wznowieniu gry Kamil Kruszewski przedarł się w pole karne i dograł na dziesiąty metr do Marcela Niedbały, którego strzał został niestety obroniony. W kolejnych minutach na boisku toczyła się zacięta rywalizacja i każda ze stron miała swoje szanse na zdobycie gola. Bliżsi jego strzelenia byli jednak grudziądzanie. W jednym przypadku w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnał Marcin Grodzicki, z kolei w drugim zawodnik Olimpii posłał piłkę obok bramki. Wąbrzeźnianom udało się wyrównać w 37. minucie. Faulowany przed polem karnym Paweł Mazurowski zdecydował się sam wykonać stały fragment gry i posłał mocne uderzenie na bramkę. Golkiper gości odbił piłkę przed siebie, a najprzytomniej w szesnastce zachował się Szymon Kołodziejczak, który skierował ją do siatki. Tuż przed przerwą Kamil Kruszewski miał jeszcze okazję aby wyprowadzić Unię na prowadzenie, ale rywale zdołali zablokować strzał.
Po zmianie stron piłkarze obu zespołów wciąż zawzięcie walczyli na boisku starając się przechylić szalę na swoją korzyść. W 59. minucie unici wykorzystali błąd bramkarza Olimpii, który nie zdołał wyłapać dośrodkowania i po małym zamieszaniu w polu karnym Paweł Mazurowski zdobył bramkę na 2:1. W 70. minucie grudziądzka defensywa ponownie się nie popisała, a kapitan Unii raz jeszcze bezlitośnie wykorzystał niefrasobliwość przeciwników. Po objęciu dwubramkowego prowadzenia niebiesko-biali cofnęli się oddającym tym samym inicjatywę gościom. Nieco zrezygnowani rywale nie mieli jednak pomysłu na akcje i ambitnie grający wąbrzeźnianie po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z trzech punktów.

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz 3:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Gabriel Tenda (1′), 1:1 S. Kołodziejczak (37′), 2:1 P. Mazurowski (59′), 3:1 P. Mazurowski (70′)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk, S. Kołodziejczak, R. Drapiewski (79′ żk), B. Drewnik – S. Jabłoński (69′ S. Marszałek), M. Niedbała (75′ K. Kamycki), J. Godlewski, M. Gołąb (35′ żk; 90′ P. Marszałek) – P. Mazurowski (42′ żk), K. Kruszewski (90+’ Dar. Kalinowski).

Unia Wąbrzeźno – Olimpia II Grudziądz: galeria – 28 zdjęć (fot. Radek Cisło)