Zmienne szczęście unijnej młodzieży. Debiut skrzatów

W miniony weekend oraz w środę kolejne spotkania ligowe rozegrały młodzieżowe drużyny Unii. Na szczególną uwagę zasługują skrzaty, którzy w sobotę odbyli swój piłkarski debiut.

Problem ustabilizowaniem formy mają juniorzy młodsi Unii. W niedziele popołudnie podopieczni Jarosława Rybszlegera przegrali na wyjeździe z Promieniem Kowalewo Pomorskie 0:1. Unici mieli w spotkaniu optyczną przewagę, jednak stwarzali zbyt mało sytuacji bramkowych. Gospodarze byli za to skuteczni i jedną ze swoich nielicznych akcji ofensywnych zakończyli golem zdobytym w 52. minucie przez Aleksandra Bendera. Wąbrzeźnianie z dorobkiem 7 punktów zajmują aktualnie drugie miejsce w III lidze okręgowej, ale mają o jedno spotkanie rozegrane więcej niż trzecia Sparta Brodnica. Kolejny mecz niebiesko-biali rozegrają 20 października ze Zrywem Książki. Pojedynek odbędzie się w Książkach o godzinie 15:00.

Promień Kowalewo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 1:0 (0:0)
Bramka:
1:0 A. Bendera (52′)
Unia: P. Adamczyk – M. Wilma, J. Kocimski, D. Kamiński, B. Rojek, K. Michałek (50′ K. Patyk), J. Nowak, A. Maciejewski (60′ B. Ciupak), M. Jadziński, J. Sikora (46′ S. Drozdalski), J. Mroczka.

Również w niedzielę spotkanie rozegrali młodzicy. Piłkarze trenowani przez Roberta Tomaszewskiego zremisowali na własnym boisku z Tucholanką Tuchola 1:1. Goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie po trafieniu Filipa Kuligowskiego, jednak siedem minut później do wyrównania doprowadził Igor Ignasiak. Całe spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i przy odrobinie szczęścia każda ze stron mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dziś niebiesko-biali rozegrali zaległe spotkanie z JAcademy Bydgoszcz, w którym ulegli rywalom 0:5. Po dziewięciu kolejkach unici zajmują piąte miejsce w I lidze wojewódzkiej. Następnym rywalem młodzików będzie Wisełka Fordon. Pojedynek odbędzie się w niedzielę o 14:30 w Bydgoszczy.

Unia Wąbrzeźno – Tucholanka Tuchola 1:1 (1:1)
0:1 F. Kuligowski (5′), 1:1 I. Ignasiak (12′)
W Unii zagrali: J. Zalewski – F. Dąbkowski, B. Kamiński, M. Kunicki, K. Drozdalski, I. Ignasiak, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik – S. Witomski, B. Dziura, K. Dąbrowski, K. Śliwiński, M. Libuszewski.

Unia Wąbrzeźno – JAcademy Bydgoszcz 0:5 (0:3)
0:1 A. Klimkiewicz (19′), 0:2 A. Klimkiewicz (24′), 0:3 A. Nieśmiałek (29′), 0:4 K. Andrzejewski (55′), 0:5 J. Dąbrowski (58′)
W Unii zagrali: J. Zalewski – B. Dziura, B. Kamiński, K. Drozdalski, I. Ignasiak, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik, S. Rydzyński – S. Witomski, F. Dąbkowski, M. Kunicki, K. Dąbrowski.

W sobotę i w niedzielę kolejne spotkania ligowe rozegrały także drużyny orlików oraz żaków. Pierwsza drużyna orlików pokonała 3:0 Piasta Łasin i przegrała 1:4 z Olimpią III Grudziądz, natomiast drugi zespół wygrał 7:1 z Pogromem Zbójno oraz poniósł porażkę 1:2 z Olimpią III Grudziądz.
Żacy z pierwszej drużyny dzięki zwycięstwom nad Gwiazdą III Toruń (2:0) i JSS III Toruń (3:0) mogą z kolei do dorobku dopisać sobie sześć punktów. Gorzej powiodło się drugiemu zespołowi, który przegrał mecze z Młodymi Talentami III Toruń (0:3) i FA Grudziądz (0:3).
W sobotę swoje pierwsze mecze w barwach Unii rozegrały skrzaty. Podopieczni Jarosława Rybszlegera wzięli udział w turnieju towarzyskim, który został zorganizowany przez Gol Chełmża. Wynik sportowej rywalizacji zszedł na dalszy plan, a najważniejsze tego dnia były zabawa i postawa fair play. Najmłodsi piłkarze naszego klubu poznali zasady gry oraz rywalizacji w swojej kategorii wiekowej, a także zebrali pierwsze sportowe doświadczenia.