Ciężki weekend niebiesko-białych

Nadchodzący weekend będzie bardzo ciężki dla unijnych drużyn. Wąbrzeźnianie wszystkie mecze rozegrają na wyjazdach z wymagającymi rywalami.

Seniorzy Unii w sobotę o 15:00 zagrają w Świeciu z Wdą. Gospodarze jeszcze sezon temu występowali w III lidze, jednak z powodu problemów finansowych musieli wycofać się z rozgrywek i w efekcie zostali zdegradowani do klasy okręgowej. Aktualnie Wda z 18 punktami zajmuje 5. miejsce w tabeli i jest upatrywana jako jeden z kandydatów do awansu. Przed tygodniem piłkarze ze Świecia pokonali na wyjeździe Pomorzanina Serock 1:0.
Również w sobotę mecz na szczycie rozegrają trampkarze Unii. Podopieczni Sebastiana Isbrandta, jako wicelider II ligi wojewódzkiej, zagrają na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. W pierwszej serii spotkań bydgoszczanie wygrali w Wąbrzeźnie 1:0. Mamy nadzieję, że młodzi wąbrzeźnianie zrewanżują się Zawiszy i wrócą do domu z kompletem punktów. Pojedynek odbędzie się o godzinie 14:00 na boisku treningowym przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy.
Do Bydgoszczy wybiorą się także młodzicy. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego w niedzielę o 14:30 zagrają z Wisełką Fordon, która zajmuje 4. miejsce w I lidze wojewódzkiej. Wąbrzeźnianie plasują się o oczko niżej i w pierwszej serii spotkań ulegli Wisełce 1:3. Niedzielny mecz odbędzie się na boisku przy ul. Słowańskiej 7.
W sobotę ostatni turniej w tym roku rozegra druga drużyna żaków. Młodzi unici w Golubiu-Dobrzyniu zmierzą się z Golem II Brodnica oraz miejscowym Piłkarzem, który będzie gospodarzem zawodów. Zmagania rozpoczną się o godzinie 10:00 na boisku przy ul. Sportowej 8.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Wda Świecie – Unia Wąbrzeźno: sobota, 15:00, stadion przy ul. Sienkiewicza 18;
Trampkarze: Zawisza Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno: sobota, 14:00, boisko boczne przy ul. Gdańskiej 163;
Młodzicy: Wisełka Fordon – Unia Wąbrzeźno: niedziela, 14:30, stadion przy ul. Słowańskiej 7;
Żacy II drużyna: turniej w Golubiu-Dobrzyniu, sobota, 10:00, boisku przy ul. Sportowej 8,
w turnieju zagrają: Piłkarz Golub-Dobrzyń, Gol II Brodnica, Unia II Wąbrzeźno.