Unijny weekend

Nadchodzący weekend dla unijnych drużyn zapowiada się niezwykle emocjonująco. Seniorzy i juniorzy rozegrają spotkania derbowe, natomiast młodszych piłkarzy również czekają bardzo istotne pojedynki.

Podopieczni Roberta Kościelaka w sobotę o 15:00 rozegrają na własnym boisku derby z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Goście zajmują ostatnie miejsce w tabeli, jednak tego typu spotkania rządzą się swoimi prawami. Obie drużyny będą walczyć o tzw. sześć punktów. Ewentualna wygrana pozwoli unitom powiększyć w tabeli przewagę nad kowalewianami, z kolei porażka sprawi, że Promień będzie miał do Unii już tylko jeden punkt straty. Mecz będzie również niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie w klasie okręgowej.
Derbowy pojedynek rozegrają również juniorzy młodsi. Podopieczni Jarosława Rybszlegera w niedzielę o 15:00 zmierzą się na wyjeździe ze Zrywem Książki. Gospodarze z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w III lidze okręgowej i pewnie zmierzają po mistrzostwo. Unici z kolei plasują się na czwartym miejscu. W pierwszej serii spotkań Zryw pokonał wąbrzeźnian aż 7:2. Mamy nadzieję, że niebiesko-biali wyciągnęli wnioski z ostatniego meczu i zrewanżują się rywalom z Książek.
W sobotę o 9:00 trampkarze Unii podejmą u siebie MGKS Lubraniec. Goście zajmują piąte miejsce w II lidze wojewódzkiej, a w pierwszej serii spotkań przegrali z wąbrzeźnianami 1:5. Jeśli zawodnicy Sebastiana Isbrandta marzą o zajęciu drugiego miejsca to nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w tym spotkaniu.
Na własnym boisku pojedynek rozegrają również młodzicy. Piłkarze Roberta Tomaszewskiego w niedzielę o 10:00 zmierzą się z Golem Brodnica. Rywale plasują się na trzecim miejscu w I lidze wojewódzkiej, a w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami padł bezbramkowy remis.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pom.: sobota, 15:00, boisko boczne przy SP3;
Juniorzy młodsi: Zryw Książki – Unia Wąbrzeźno: niedziela, 15:00, boisko przy ul. Szkolnej 6;
Trampkarze: Unia Wąbrzeźno – MGKS Lubraniec: sobota, 9:00, boisko boczne przy SP3;
Młodzicy: Unia Wąbrzeźno – Gol Brodnica: niedziela, 10:00, boisko boczne przy SP3.