Unijny weekend

W najbliższy weekend wszystkie drużyny Unii rozegrają spotkania na własnym boisku. Niestety seniorzy będą zmuszeni zmierzyć się z rywalem przy pustych trybunach.

Podopieczni Roberta Kościelaka w sobotę o 13:00 rozpoczną pojedynek z rezerwami Elany Toruń. Goście dobrze radzą sobie w bieżącym sezonie i z dorobkiem 25 punktów zajmują aktualnie 5. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce elanowcy zremisowali u siebie z Pomorzaninem Serock tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Unici natomiast z pewnością będą chcieli zrehabilitować się za ubiegłotygodniową porażkę z Mustangiem, tak więc spotkanie może okazać się emocjonującym widowiskiem. Niestety decyzją K-PZPN zostanie ono rozegrane bez udziału publiczności i cały obiekty przy Szkole Podstawowej nr 3 będzie niedostępny dla kibiców.
Interesująco zapowiada się również mecz juniorów młodszych ze Spartą Brodnica, który odbędzie się w niedzielę o 12:30. W przypadku wygranej podopieczni Jarosława Rybszlegera wyprzedzą w tabeli brodniczan i na koniec rundy jesiennej mogą być wiceliderem tabeli. W pierwszej serii spotkań starcie między obiema drużynami zakończyło się bezbramkowym remisem.
Również w niedzielę swój przedostatni mecz ligowy rozegrają trampkarze. Zawodnicy Sebastiana Isbrandta o 10:00 zmierzą się z Pogonią Mogilno. Drużyna gości w bieżącym sezonie nie zdobyła jeszcze punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu unici zwyciężyli na wyjeździe Pogoń aż 10:0. Wąbrzeźnianie mają już zapewnione utrzymanie w II lidze wojewódzkiej i bez presji mogą walczyć o jak najlepszy rezultat. Ewentualna wygrana pozwoli niebiesko-białym liczyć się jeszcze w walce o awans do I ligi.
W sobotę ostatni mecz tego roku na własnym boisku zagrają młodzicy. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego o 10:00 podejmą Dwunastkę Włocławek, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa i plasuje się na ostatniej lokacie. Pierwszy mecz między obiema drużynami zakończył się remisem 3:3.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższy weekend:
Seniorzy: Unia Wąbrzeźno – Elana II Toruń: sobota, 13:00, boisko boczne przy SP 3;
Juniorzy młodsi: Unia Wąbrzeźno – Sparta Brodnica: niedziela, 12:30, boisko boczne przy SP 3;
Trampkarze: Unia Wąbrzeźno – Pogoń Mogilno: niedziela, 10:00, boisko boczne przy SP 3;
Młodzicy: Unia Wąbrzeźno – Dwunastka Włocławek: sobota, 10:00, boisko boczne przy SP 3.