Porażka z Elaną

W 13. kolejce klasy okręgowej Unia zmierzyła się z drugą drużyną Elany Toruń. Niestety niebiesko-biali okazali się gorsi i ulegli torunianom 1:4.

Spotkanie z Elaną II Toruń zostało rozegrane przy pustych trybunach. To efekt kary, którą K-PZPN nałożył na Unię za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu z Olimpią II Grudziądz.
Pierwsza połowa pojedynku miała bardzo wyrównany przebieg. Każda ze stron stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak to elanowcy zdołali wykorzystać swoją szansę. W 43. minucie wąbrzescy obrońcy nie zdołali upilnować w polu karnym Przemysława Mycana, który z bliskiej odległości pokonał Marcina Grodzickiego.
W drugiej odsłonie unici dążyli do wyrównania, lecz Elana nie pozwalała naszym piłkarzom na zbyt wiele. Dodatkowo w 75. minucie torunianom udało się podwyższyć prowadzenie. Chwilę po stracie gola Paweł Mazurowski oddał fantastyczny strzał z dystansu, jednak piłka odbiła się od słupka. W 77. minucie goście po raz trzeci pokonali Marcina Grodzickiego i tym trafieniem praktycznie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Co prawda w 85. minucie Paweł Mazurowski chwilowo zmniejszył rozmiary porażki, lecz trzy minuty później kolejną bramkę dla Elany zdobył Sebastian Rak.
Niestety Unia straciła nie tylko punkty, ale także zawodnika. W 10. minucie meczu groźnej kontuzji kolana doznał Stanisław Jabłoński, który w tym sezonie debiutuje seniorskiej drużynie. Młodemu zawodnikowi życzymy zdrowia i szybkiego powrotu na boisko.

Unia Wąbrzeźno – Elana II Toruń 1:4 (0:1)
Bramki:
0:1 P. Mycan (43′), 0:2 H. Maciąg (75′), 0:3 J. Stawski (77′), 1:3 P. Mazurowski (85′), 1:4 S. Rak (88′)

Unia: M. Grodzicki – S. Jabłoński (10′ S. Marszałek; 75′ T. Liszaj), S. Kołodziejczak, R. Drapiewski, B. Drewnik – D. Hancyk, M. Niedbała (65′ K. Kamycki), J. Godlewski, P. Marszałek (65′ Daw. Kalinowski) – P. Mazurowski, K. Kruszewski.

Unia Wąbrzeźno – Elana II Toruń: galeria – 21 zdjęć (fot. Radek Cisło)