Komplet zwycięstw młodych unitów

Miniony weekend był dla młodych unitów bardzo udany. Juniorzy młodsi, trampkarze i młodzicy pewnie wygrali swoje spotkania ligowe.

W niedzielę juniorzy młodsi zmierzyli się na własnym boisku ze Spartą Brodnica. Spotkanie to było ostatnim meczem jesieni dla podopiecznych Jarosława Rybszlegera, a zarazem bezpośrednią konfrontacją o drugie miejsce w lidze. Wąbrzeźnianie słabo rozpoczęli pojedynek i na początku przegrywali już 0:2. Z minuty na minutę nasi piłkarze zaczęli prezentować się coraz lepiej i jeszcze przed przerwą zdołali objąć prowadzenie. Po zmianie stron unici całkowicie zdominowali Spartę i ostatecznie pokonali rywali 6:2. Dzięki zwycięstwu juniorzy młodsi zajęli drugie miejsce w III lidze okręgowej.

Unia Wąbrzeźno – Sparta Brodnica 6:2 (3:2)
0:1 M. Kowalski (13′), 0:2 M. Kowalski (18′), 1:2 A. Maciejewski (23′), 2:2 J. Sikora (42′), 3:2 J. Nowak (44′), 4:2 K. Michałek (67′), 5:2 K. Michałek (72′), 6:2 A. Maciejewski (82′)
Unia: P. Adamczyk – D. Kamiński, M. Wilma (84′ B. Zawistowski) B. Rojek, K. Michałek (82′ M. Pawlicki) – A. Maciejewski, M. Kruszewski (62′ B. Ciupak), M. Jadziński, J. Kocimski – J. Sikora (80′ A. Dybowski), J. Nowak.

Również w niedzielę pojedynek rozegrali trampkarze prowadzeni przez Sebastiana Isbrandta. Wąbrzeźnianie na własnym boisku rozgromili Pogoń Mogilno aż 10:1. Dzięki zwycięstwu nasi piłkarze wciąż liczą się w walce o awans do I ligi wojewódzkiej. O tym kto na wiosnę zagra w wyższej lidze zadecyduje ostatnie spotkanie jesieni, w którym Unia zmierzy się na wyjeździe ze Spartą Brodnica. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 14:00.

Unia Wąbrzeźno – Pogoń Mogilno 10:1 (3:0)
1:0 M. Wojdak (2′), 2:0 M. Kamiński (31′), 3:0 J. Boczek (39), 4:0 K. Lewandowski (52′), 5:0 N. Krebel (57′), 6:0 S. Drozdalski (58′), 7:0 M. Wojdak (59′), 7:1 A. Boiński (63′), 8:1 K. Patyk (72′), 9:1 N. Pawlicki (80+’), 10:1 N. Krebel (80+’)
Unia: J. Jabłoński (60′ P. Banaszek) – D. Zuger (41′ N. Zieliński), S. Drozdalski, K. Sosnowski, I. Tomaszewski – K. Lewandowski, M. Kamiński (60′ N. Pawlicki), K. Patyk, M. Wojdak (65′ Sz. Szumacher) – J. Boczek (60′ C. Piotrowski), A. Pawłowski (41′ N. Krebel).

W sobotę przedostatnie ligowe spotkanie rozegrali młodzicy Unii. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego na własnym boisku pewnie pokonali Dwunastkę Włocławek 4:1. Dzięki zwycięstwu unici awansowali na czwarte miejsce w I lidze wojewódzkiej. W ostatniej kolejce niebiesko-biali zmierzą się na wyjeździe z Młodą Włocławianką Włocławek.

Unia Wąbrzeźno – Dwunastka Włocławek 4:1
1:0 M. Drewnik (4′), 2:0 K. Drozdalski (38′), 3:0 S. Krause (45′), 4:0 J. Zalewski (48′), 4:1 F. Juras (60′)
W Unii zagrali: J. Zalewski, S. Witomski – B. Dziura, B. Kamiński, K. Drozdalski, I. Ignasiak, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik, S. Rydzyński, F. Dąbkowski, M. Kunicki, K. Dąbrowski, M. Libuszewski.