Unijna sobota

W nadchodzącą sobotę zespoły Unii czekają bardzo ważne mecze. Trampkarze będą walczyć o awans do I ligi wojewódzkiej, natomiast seniorzy zagrają o „sześć” punktów z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Podopieczni Roberta Kościelaka w sobotę o 14:00 zagrają na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Gospodarze przed tygodniem przegrali z Pomorzaninem Serock, jednak wcześniej zdołali wygrać z Polonią Bydgoszcz oraz stoczyć zacięty bój ze Startem Pruszcz. Obecnie Naprzód ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje 13. pozycję w tabeli. Stawką sobotniego pojedynku będzie więc „sześć” punktów. Mamy nadzieję, że unici staną na wysokości zadania i wywiozą z Jabłonowa Pomorskiego korzystny rezultat.
O tej samej porze równie istotne spotkanie rozegrają trampkarze. Zawodnicy Sebastiana Isbrandta na wyjeździe zmierzą się z wiceliderem II ligi wojewódzkiej – Spartą Brodnica. W pierwszej serii spotkań niebiesko-biali pewnie pokonali brodniczan 3:0. Jeśli nasi piłkarze ponownie pokonają Spartę to wywalczą awans do I ligi wojewódzkiej.
W sobotę ostatnie spotkanie ligowe rozegrają młodzicy. Drużyna prowadzona przez Roberta Tomaszewskiego we Włocławku zmierzy się z Młodą Włocławianką. Gospodarze zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i są już pewnym spadkowiczem, unici z kolei będą walczyć o zachowanie czwartej lokaty. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami górą byli wąbrzeźnianie, którzy na własnym boisku wygrali z rywalami 4:0. Mamy nadzieję, że w sobotę ponownie okażą się lepsi i wrócą z Włocławka z kompletem punktów.

Plan spotkań unijnych drużyn na najbliższą sobotę:
Seniorzy:
Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno: sobota, 14:00, stadion przy ul. Słonecznej 1;
Trampkarze: Sparta Brodnica – Unia Wąbrzeźno: sobota, 14:00, boisko boczne przy ul. Królowej Jadwigi 5;
Młodzicy: Młoda Włocławianka Włocławek – Unia Wąbrzeźno: sobota, 12:00, boisko przy ul. Chopina 8.

Napisz komentarz