Unia wygrywa w Jabłonowie Pomorskim!

W przedostatniej kolejce klasy okręgowej Unia zmierzyła się na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Po meczu walki wąbrzeźnianie pokonali rywali 1:0.

Przed spotkaniem obie drużyny były bezpośrednimi sąsiadami w tabeli. Piłkarze z Jabłonowa mieli jeden punkt mniej niż wąbrzeska drużyna i zajmowali 13. miejsce. Stawką pojedynku było więc „sześć” punktów.
W pierwszej połowie dużo lepiej prezentowała się Unia, która dominowała na boisku i stworzyła sobie kilka sytuacji bramkowych. W 21. minucie Szymon Marszałek fantastycznie wyprowadził piłkę z własnej połowy i dograł na wolne pole do Marcina Gołębia. Wąbrzeski skrzydłowy szybko znalazł się pod polem karnym rywali i oddał mocny strzał, który trafił niestety w będącego na pozycji spalonej Pawła Mazurowskiego. Kilkanaście minut później Szymon Kołodziejczak podał do wychodzącego na czystą pozycję Kamila Kruszewskiego, jednak snajper Unii przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Naprzodu. W 39. minucie unici w końcu dopięli swego. Marcin Gołąb, po otrzymaniu piłki od Pawła Mazurowskiego, zwiódł obrońcę gospodarzy i ofiarnym uderzeniem pokonał Andrzeja Szreibera.
W drugiej odsłonie wąbrzeźnianie skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Ambitną, waleczną i przede wszystkim skuteczną postawą niebiesko-biali neutralizowali większości ataków Naprzodu. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry, jednak unici mimo kilku nerwowych sytuacji z powodzeniem zażegnywali niebezpieczeństwo. Mimo defensywnej gry Unia wypracowała sobie dwie stuprocentowej okazje do podwyższenia prowadzenia. Niestety w sytuacjach sam na sam strzały Kamila Kruszewskiego i Pawła Mazurowskiego powędrowały obok bramki.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno 0:1 (0:1)
Bramka:
0:1 M. Gołąb (39′)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk, M. Niedbała, S. Kołodziejczak (90′ żk), B. Drewnik – S. Marszałek (57′ żk; 78′ T. Liszaj), J. Godlewski (75′ żk), K. Kamycki (88′ P. Marszałek), M. Gołąb – P. Mazurowski, K. Kruszewski (45′ żk).

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Unia Wąbrzeźno: galeria – 19 zdjęć (fot. Radek Cisło)