Awans trampkarzy do I ligi

W miniony weekend ostatnie mecze ligowe rozegrały drużyny młodzieżowe Unii. Trampkarze dzięki zwycięstwu awansowali do I ligi wojewódzkiej.

Trampkarze trenowani przez Sebastiana Isbrandta w sobotę o 14:00 zmierzyli się na wyjeździe ze Spartą Brodnica. Stawką pojedynku był awans do I ligi wojewódzkiej, jednak aby go wywalczy unici musieli wygrać z brodniczanami. Nasi piłkarze fantastycznie rozpoczęli zawody i dzięki trafieniom Mikołaja Wojdaka prowadzili do przerwy 2:0. Po zmianie stron Sparta zdołała zdobyć bramkę kontaktową, lecz wąbrzeźnianie nie dali sobie wyrwać trzech punktów. Dzięki zwycięstwu Unia wyprzedziła w tabeli Spartę i awansowała do I ligi wojewódzkiej trampkarzy.

Sparta Brodnica – Unia Wąbrzeźno 1:2 (0:2)
Bramki:
0:1 M. Wojdak (22′), 0:2 M. Wojdak (30′), 1:2 M. Brzeziński (71′)
Unia: J. Jabłoński – D. Zuger (70′ N. Zieliński), S. Drozdalski, K. Sosnowski, I. Tomaszewski – K. Lewandowski, M. Kamiński (70′ A. Pawłowski), K. Patyk, M. Wojdak – J. Boczek, N. Krebel.

W sobotę równie wyśmienity występ zaliczyli młodzicy Roberta Tomaszewskiego. Unici zmierzyli się na wyjeździe z Młodą Włocławianką Włocławek i dzięki trafieniom Kacpra Wiśniewskiego, Igora Ignasiaka oraz Szymona Krause pokonali rywali 3:1. Zwycięstwo pozwoliło utrzymać młodym wąbrzeźnianom czwarte miejsce w I lidze wojewódzkiej młodzików. Niebiesko-biali zostali wyprzedzeni w tabeli tylko przez drużyny z Bydgoszcz – JAcademy Bydgoszcz, Wisełkę Fordon oraz CWZS Bydgoszcz.

Młoda Włocławianka Włocławek – Unia Wąbrzeźno 1:3 (0:2)
Bramki:
0:1 K. Wiśniewski (19′), 0:2 I. Ignasiak (25′), 0:3 S. Krause (54′), 1:3 P. Jankowski (59′)
W Unii zagrali: J. Zalewski, S. Witomski – B. Kamiński, M. Kunicki, K. Drozdalski, I. Ignasiak, K. Wiśniewski, S. Krause, M. Drewnik, S. Rydzyński, K. Dąbrowski, M. Libuszewski, C. Jaworski.

Napisz komentarz