Unia otrzymała srebrny certyfikat PZPN!

Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił decyzje w sprawie przyznania certyfikatów szkółkom piłkarskim w ramach Programu Certyfikacji PZPN. Unia Wąbrzeźno otrzymała srebrny certyfikat!

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny program skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Przyznanie danemu podmiotowi certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.
Unia starania o certyfikat rozpoczęła już na początku bieżącego roku, kiedy została zaproszona przez PZPN do pilotażowej fazy programu. Okras najbardziej wytężonej pracy przypadł jednak na czas wakacji. Po pozytywnej weryfikacji wniosku nasz klubu został zobligowany do spełnienia szeregu obowiązków. Dodatkowo wizytacje składali Regionalni Specjaliści ds. rozwoju piłki amatorskiej, którzy oceniali m.in.: dostępność boisk i sal na których odbywają się treningi, sprzęt sportowy, ilość zgłoszonych drużyn do rozgrywek, a także proces treningowy.
Wszystkie aspekty formalno-prawne zrealizowane przez Unię zostały pozytywnie zaopiniowane przez Komisję Weryfikacyjną PZPN ds. Certyfikacji, dzięki czemu naszemu klubowi został przyznany srebrny certyfikat!

W województwie kujawsko-pomorskim podział certyfikatów przedstawia się następująco:
Certyfikat złoty: Chemik Bydgoszcz, Elana Toruń, Olimpia Grudziądz, JAcademy Bydgoszcz, JSS Toruń;
Certyfikat srebrny: Zawisza Bydgoszcz, Gol Brodnica, Wda Świecie, CWZS Bydgoszcz, Unia Wąbrzeźno, BKS Bydgoszcz, Fala Świekatowo, Akademia Małego Piłkarza Sępólno Krajeńskie;
Certyfikat brązowy: Gwiazda Bydgoszcz, Mustang Ostaszewo, Piłkarz Golub-Dobrzyń, Tucholanka Tuchola, Młoda Włocławianka Włocławek, Unia Janikowo, KS Łochowo, Pogoń Mogilno, Polonia Bydgoszcz, Victoria Niemcz, Grom Więcbork, Bzyki Żnin, Gol Chełmża, Wisła Strzelce Górne, TAF Toruń, MGKS Lubraniec, Zdrój Ciechocinek, Piast Łasin, Gryf Sicienko, WAP Włocławek, Młode Lwy Kowalewo Pomorskie, Łokietek Brześć Kujawski, LKS Dąbrowa Chełmińska, Tęcza Bydgoszcz, Lech Rypin, Zjednoczeni Piotrków Kujawski, Kamionka Kamień Krajeński, Młody Lubień Lubień Kujawski, Wisła Nowe.

Napisz komentarz