Start Warlubie pierwszym sparingpartnerem Unii

W sobotę piłkarze Unii rozpoczną cykl meczów sparingowych w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020. Pierwszym rywalem niebiesko-białych będzie Start Warlubie.

Start Warlubie aktualnie występuje w pierwszej grupie bydgoskiej klasy A i po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli. Warlubianie mają osiem punktów straty do prowadzącej Victorii Koronowo oraz jedno oczko przewagi nad trzecim LKS Dąbrowa Chełmińska. Wiosennym celem Startu będzie zatem walka o dwie czołowe lokaty dające możliwość wywalczenia awansu do ligi okręgowej.
Piłkarze z Warlubia jeszcze do niedawna grali w III lidze, z której spadli w 2016 roku w wyniku reorganizacji rozgrywek. Przez kolejne lata występowali w IV lidze, jednak w 2018 zarząd klubu postanowił wycofać zespół z rozgrywek i rozpocząć nowy sezon w klasie A.
Wszystkich kibiców Unii, spragnionych piłkarskich emocji, zapraszamy na sobotni sparing. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:00 na boisku bocznym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

Napisz komentarz