Unici rozgromili Wisłę Grudziądz

W sobotę Unia rozegrała trzeci mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Wąbrzeźnianie po jednostronnym pojedynku pokonali Wisłę Grudziądz aż 7:0.

Piłkarze Unii spotkanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 2. minucie Paweł Mazurowski znalazł się w dogodnej sytuacji i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Niewiele ponad kwadrans później prowadzenie podwyższył Marcel Niedbała. W pierwszej połowie unici mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, jednak nie udało się ich wykorzystać. Grudziądzanie niejednokrotnie próbowali zagrozić bramce Marcina Grodzickiego, ale wąbrzeska defensywa bez trudu zażegnywała niebezpieczeństwo.
Po przerwie niebiesko-biali urządzili sobie prawdziwą strzelaninę i aż pięciokrotnie pokonali golkipera gości. W 61. minucie swojego drugiego gola zdobył Paweł Mazurowski, a kilka chwil później kolejne trafienia zaliczyli Dominik Hancyk i Jakub Godlewski. W 71. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Jakub Godlewski, natomiast trzy minuty przez końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił 16-letni Mateusz Kruszewski.

Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz 7:0 (2:0)
Bramki:
1:0 P. Mazurowski (2′), 2:0 M. Niedbała (18′), 3:0 P. Mazurowski (60′), 4:0 J. Godlewski (61′), 5:0 D. Hancyk (63′), 6:0 J. Godlewski (71′), 7:0 M. Kruszewski (87′)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk, R. Drapiewski, B. Drewnik, zawodnik testowany – zawodnik testowany, E. Gajewski, J. Godlewski, B. Kosiński – P. Mazurowski, M. Niedbała.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – B. Lewandowski, P. Marszałek, M. Kruszewski, D. Kamiński, A. Maciejewski.

Sparing: Unia Wąbrzeźno – Wisła Grudziądz: galeria – 26 zdjęć (fot. Radek Cisło)