Porażka po dobrym meczu

Po ubiegłotygodniowym triumfie nad Wisłą Grudziądz tym razem unici musieli przełknąć gorycz porażki. W czwartym meczu sparingowym wąbrzeźnianie przegrali z KS Brzoza – liderem II grupy klasy okręgowej.

Piłkarze Unii nie najlepiej rozpoczęli pojedynek. W pierwszych minutach goście stworzyli kilka groźnych sytuacji, a po jednej z nich, w 10. minucie, wyszli na prowadzenie. Dodatkowo jedenaście minut później zawodnicy z Brzozy podwyższyli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Unici zdecydowanie lepiej zaczęli grać w drugiej części pierwszej połowy. Niebiesko-biali nieznacznie dominowali w ofensywie, jednak w kluczowych momentach brakowało strzałów na bramkę. Gola kontaktowego zdobył w 39. minucie Paweł Mazurowski po technicznym uderzeniu zza pola karnego. Chwilę później kapitan Unii mógł doprowadzić do remisu, ale tym razem bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.
Tuż po zmianie stron Paweł Mazurowski ponownie stanął przed szansą wyrównania, lecz jego strzał trafił w słupek. Rywale nie pozostali dłużni i odpowiedzieli dwiema groźnymi akcjami, w których dobrymi interwencjami popisał się Patryk Adamczyk. Niestety młody golkiper Unii skapitulował w 55. minucie przy dobitce Wojciecha Czyża. Wąbrzeźnianie starali się odrobić straty, jednak wciąż brakowało zdecydowanej i odważniejszej gry w ataku.
Mimo porażki niebiesko-biali zaprezentowali się z dobrej strony i toczyli wyrównany pojedynek z liderem II grupy klasy okręgowej. Goście zdołali jednak skutecznie wypunktować nasz zespół, co zaważyło na wyniku spotkania.

Unia Wąbrzeźno – KS Brzoza 1:3 (1:2)
Bramki:
0:1 Ł. Retlewski (10′), 0:2 P. Ziółkowski (21′), 1:2 P. Mazurowski (39′), 1:3 W. Czyż (55′)

Unia: M. Grodzicki – D. Kamiński, S. Kołodziejczak, R. Drapiewski, B. Kosiński – S. Marszałek, A. Maciejewski, E. Gajewski, J. Godlewski, M. Gołąb – M. Niedbała.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – M. Kruszewski, P. Mazurowski, D. Hancyk.

Sparing: Unia Wąbrzeźno – KS Brzoza: galeria – 22 zdjęcia (fot. Radek Cisło)