Sparingowe derby powiatu

W nadchodzącą sobotę Unia miała rozegrać mecz kontrolny z Victorią Lisewo. Ostatnie dni przyniosły jednak zmianę sparingpartnera i ostatecznie wąbrzeźnianie zmierzą się ze Zrywem Książki.

Zryw Książki to obok Unii jedyna drużyna z powiatu wąbrzeskiego, która uczestniczy w seniorskich rozgrywkach K-PZPN. Aktualnie piłkarze Zrywu występują w toruńskiej klasie B i po jesieni zajmują 7. miejsce z dorobkiem 13 punktów. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze sporo spotkań, jednak można przypuszczać, że obecny sezon może być dla nich jednym z lepszych w ciągu ostatnich lat.
Unia i Zryw na przestrzeni kilkunastu lat nie grały ze sobą zbyt często. Ostatni oficjalny pojedynek pomiędzy obiema drużynami odbył się 7 września 2005 roku w ramach II rundy Pucharu Polski K-PZPN. Unia wygrała wówczas na boisku w Książkach 5:0, a bramki dla niebiesko-białych zdobyli Rafał Wąs (2 gole), Piotr Szefler (2 gole) i Tomasz Reiwer. Co ciekawe, w sezonie 2005/2006 Zryw Książki rywalizował z drugim zespołem Unii w toruńskiej klasie B. W rundzie jesiennej unici zremisowali na wyjeździe 1:1, a wiosną pokonali rywali 3:1.
Sobotnie spotkanie pomiędzy Unią, a Zrywem Książki odbędzie się o godzinie 13:00 na boisku bocznym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Wąbrzeźnie.

Napisz komentarz