Sparingowe derby dla Unii

W sobotę unici rozegrali sparingowe derby powiatu wąbrzeskiego ze Zrywem Książki. Po jednostronnym spotkaniu Unia pokonała swoich rywali 9:2.

Pojedynek rozpoczął się bardzo dobrze dla wąbrzeskiej drużyny. W 3. minucie Szymon Marszałek oddał z pozoru niegroźny strzał z dystansu i po niepewnej interwencji Adriana Drapiewskiego piłka wpadła do siatki. Przez kolejne minuty unici kontrolowali przebieg spotkania, jednak nie stwarzali poważnego zagrożenia pod bramką Zrywu. W 24. minucie piłkarze z Książek wykorzystali nieco senną grę wąbrzeźnian i doprowadzili do remisu. Były zawodnik Unii, Wojciech Leis, przedarł się lewym skrzydłem i dograł do Adriana Domachowskiego, który z bliskiej odległości pokonał Marcina Grodzickiego. Strata gola podziałała na unitów mobilizująco. W 36. minucie ponowne prowadzenie dał Unii Jakub Godlewski, a trzy minuty później wynik podwyższył Paweł Mazurowski.
Tuż po przerwie kapitan wąbrzeskiej drużyny jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, skutecznie egzekwując rzut karny. W 55. minucie Wojciech Leis zdobył drugą bramkę dla Zrywu, jednak chwilę później Unia odpowiedziała trafieniami Szymona Marszałka i Jakuba Godlewskiego. Po stracie szóstego gola piłkarze z Książek kompletnie opadli z sił i kolejne bramki dla Unii były już kwestią czasu. W 73. minucie pierwszego gola w drużynie seniorów zdobył Jakub Mroczka, występujący na co dzień w juniorach młodszych, a tuż przed końcem spotkania rywali dobili Jakub Godlewski i Szymon Kołodziejczak.

Unia Wąbrzeźno – Zryw Książki 9:2 (3:1)
Bramki:
1:0 S. Marszałek (3′), 1:1 A. Domachowski (24′), 2:1 J. Godlewski (36′), 3:1 P. Mazurowski (39′), 4:1 P. Mazurowski (49′-karny), 4:2 W. Leis (55′), 5:2 S. Marszałek (57′), 6:2 J. Godlewski (58′), 7:2 J. Mroczka (73′), 8:2 J. Godlewski (85′), 9:2 S. Kołodziejczak (89′)

Unia: M. Grodzicki – B. Lewandowski, M. Niedbała, S. Kołodziejczak, B. Drewnik – O. Chojnacki, F. Ciechacki, B. Rojek, J. Godlewski, F. Chojnacki – S. Marszałek.
Na zmiany wchodzili: P. Adamczyk – D. Hancyk, P. Mazurowski, A. Maciejewski, J. Mroczka.

Sparing: Unia Wąbrzeźno – Zryw Książki: galeria – 31 zdjęć (fot. Radek Cisło)