Pogrom rozgromiony

Piłkarze Unii w przedostatnim meczu sparingowym odnieśli pewne zwycięstwo, pokonując Pogrom Zbójno aż 5:1.

Wąbrzeźnianie zdominowali rywali już w pierwszych fragmentach spotkania. W 9. minucie wynik otworzył Dominik Hancyk po sprytnym wykonaniu rzutu wolnego, a kilka minut później rezultat podwyższył Szymon Marszałek. W 27. i 28. minucie unici wyprowadzili dwie bramkowe akcje, które praktycznie ustawiły dalszy przebieg meczu. Najpierw swojego drugiego gola zdobył Dominik Hancyk, natomiast kilkadziesiąt sekund potem sytuację sam na sam wykorzystał Paweł Mazurowski.
Po przerwie niebiesko-biali grali nieco zachowawczo, jednak w 64. minucie Bartłomiej Kosiński zdołał podwyższyć prowadzenie. Gościom udało się zdobyć honorową bramkę w 77. minucie po błędzie defensywy Unii.

Unia Wąbrzeźno – Pogrom Zbójno 5:1 (4:0)
Bramki: 1:0 D. Hancyk (9′), 2:0 S. Marszałek (15′), 3:0 D. Hancyk (27′), 4:0 P. Mazurowski (28′), 5:0 B. Kosiński (64′), 5:1 K. Falkiewicz (77′)

Unia: M. Grodzicki – D. Hancyk, B. Lewandowski, S. Kołodziejczak, O. Chojnacki – S. Marszałek, E. Gajewski, J. Godlewski, zawodnik testowany – P. Mazurowski, M. Niedbała.
Na zmiany wchodzili: F. Chojnacki, M. Gołąb, B. Kosiński.

Sparing: Unia Wąbrzeźno – Pogrom Zbójno: galeria – 26 zdjęć (fot. Radek Cisło)