Młodzicy z pucharem, trampkarze i juniorzy sparują

Do rozpoczęcia rundy wiosennej przygotowują się drużyny młodzieżowe Unii. W minioną niedzielę młodzicy wygrali turniej Sparta Cup w Brodnicy, natomiast trampkarze i juniorzy młodsi rozegrali sparingi.

Pierwszy dzień marca był bardzo udany dla młodzików Unii. Podopieczni Roberta Tomaszewskiego wygrali w Brodnicy turniej Sparta Cup 2020, nie ponosząc w rywalizacji żadnej porażki. W zawodach wzięło udział siedem drużyn i grano systemem każdy z każdym. Unici odnieśli cztery zwycięstwa i dwa remisy. Dodatkowo najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Zalewski, a Kacpra Wiśniewskiego wybrano najlepszym zawodnikiem drużyny.
W turnieju w Unii zagrali: J. Zalewski – K. Drozdalski, I. Ignasiak, S. Rydzyński, M. Libuszewski, K. Dąbrowski, B. Kamiński, M. Kunicki, K. Wiśniewski, S. Krause.
Komplet wyników młodzików Unii na turnieju Sparta Cup 2020:
Unia Wąbrzeźno – Piast Łasin 3:0 (bramki: I. Ignasiak, M. Kunicki, K. Wiśniewski)
Sparta Brodnica „żółci” – Unia Wąbrzeźno 1:3 (bramki dla Unii: K. Wiśniewski, S. Krause 2)
Unia Wąbrzeźno – Sparta Brodnica „czarni” 3:0 (bramki: I. Ignasiak, K. Dąbrowski, K. Wiśniewski)
LZS Bobrowo – Unia Wąbrzeźno 1:1 (bramka dla Unii: K. Drozdalski).
Wkra Działdowo – Unia Wąbrzeźno 0:3 (bramki dla Unii: I. Ignasiak, K. Wiśniewski, S. Krause)
Wisełka Solec Kujawski – Unia Wąbrzeźno 0:0.

W niedzielę powody do radości mieli także trampkarze. Zawodnicy trenowani przez Sebastiana Isbrandta pokonali w sparingu Radzyniankę Radzyń Chełmiński 4:1. Dla unitów był to już trzeci mecz kontrolny. Przed tygodniem niebiesko-biali wygrali ze Spartą Brodnica 4:1, natomiast wcześniej ulegli drużynie Gola Brodnica 3:6.
Unia Wąbrzeźno – Radzynianka Radzyń Chełmiński 4:1 (2:0)
Bramki dla Unii:
M. Wojdak, N. Krebel, K. Sosnowski, A. Pawłowski
Unia: J. Jabłoński – D. Zuger, S. Drozdalski, K. Sosnowski, I. Tomaszewski, K. Lewandowski, K. Patyk, M. Kamiński, T. Belzyt, M. Wojdak, N. Krebel.
Na zmiany wchodzili: S. Szumacher, A. Pawłowski, P. Banaszek, N. Zieliński, N. Pawlicki.

Pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali juniorzy młodsi. Podopieczni Jarosława Rybszlegera zremisowali na własnym boisku z Promieniem Kowalewo Pomorskie 4:4.
Unia Wąbrzeźno – Promień Kowalewo Pomorskie 4:4 (2:2)
Bramki dla Unii:
Mroczka, Maciejewski, Kruszewski, Sikora
W Unii zagrali: Adamczyk – Kaspirowicz, Rojek, Ciupak, Jadziński, Maciejewski, Mroczka, Dybowski, Pawlicki, Zawistowski, Sikora, Stankowski, Górski, Waśko, Kruszewski.