Porażka w ostatnim sparingu

Porażką zakończył się ostatni sprawdzian unitów przed rundą wiosenną. Wąbrzeźnianie ulegli Drwęcy Golub-Dobrzyń 3:4.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu zza pola karnego. Marcin Grodzicki miał piłkę na ręce, jednak uderzenie było zbyt silne i wpadło do siatki. Siedem minut później po błędzie wąbrzeskiej defensywy Drwęca zdobył drugiego gola. Unici przebudzili się w 21. minucie, kiedy bramkę kontaktował zdobył Filip Chojnacki, a kilka minut później kolejne trafienia dołożyli Marcin Gołąb oraz z rzutu wolnego Dominik Hancyk. Niestety w 41. minucie piłkarze z Golubia-Dobrzynia ponownie wykorzystali niefrasobliwość wąbrzeźnian w obronie i doprowadzili do remisu.
Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy goście objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Unici mieli kilka dogodnych szans do zdobycia bramek, jednak żadnej z nich nie wykorzystali.

Unia Wąbrzeźno – Drwęca Golub-Dobrzyń 3:4 (3:3)
Bramki dla Unii:
1:2 F. Chojnacki (21′), 2:2 M. Gołąb (26′), 3:2 D. Hacnyk (32′)

Unia: M. Grodzicki – O. Chojnacki, R. Drapiewski. S. Kołodziejczak, B. Drewnik – S. Marszałek, E. Gajewski, D. Hancyk, F. Chojnacki – M. Niedbała, M. Gołąb.
Na zmiany wchodzili: B. Lewandowski, M. Marszałek, P. Marszałek, B. Kosiński, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Sparing: Unia Wąbrzeźno – Drwęca Golub-Dobrzyń: galeria – 24 zdjęcia (fot. Radek Cisło)