Koniec sezonu dla Unii. Rozgrywki odwołane

Dziś Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o odwołaniu rozgrywek seniorskich w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych oraz rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

Jak pisze w oficjalnym komunikacie PZPZN: Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych.
Oznacza to, że Unia Wąbrzeźno sezon 2019/2020 zakończyła na 11. miejscu, natomiast awans do IV ligi wywalczyły drużyny Startu Pruszcz oraz Wdy Świecie.
W przyszłym sezonie w I grupie klasy okręgowej będzie rywalizowało 17 zespołów. Beniaminkami będą Victoria Czernikowo, Victoria Koronowo oraz zwycięzca barażu Victoria Lisewo – Start Warlubie.

Napisz komentarz