K-PZPN ustalił termin rozpoczęcia nowego sezonu

Wczoraj (tj. 25 maja) odbyło się posiedzenie Zarządu K-PZPN, na którym ustalono m.in. datę rozpoczęcia nowego sezonu oraz liczbę drużyn biorących udział w rozgrywkach klasy okręgowej.

Decyzją K-PZPN sezon 2020/2021 w klasie okręgowej rozpocznie się w weekend 1-2 sierpnia 2020 roku. W rozgrywkach wyjątkowo weźmie udział 18 zespołów, czyli o dwie drużyny więcej niż dotychczas. Bezpośredni awans z klas A wywalczą więc aż cztery drużyny. Z I grupy bydgoskiej będą to Victoria Koronowo i Start Warlubie, natomiast z grupy toruńskiej Victoria Czernikowo oraz Victoria Lisewo lub Wojownik Wabcz. Oba ostatnie kluby w zeszłym sezonie zgromadziły na swoim koncie tyle samo punktów i w celu wyłonienia lepszej drużyny K-PZPN zarządził rozegranie dodatkowego spotkania, które odbędzie się 20/21 czerwca bieżącego roku w Wabczu (w rundzie jesiennej obie drużyny spotkały się w Lisewie).
Przypomnijmy, że na mocy decyzji K-PZPN, w sezonie 2019/2020 awans z I grupy klasy okręgowej do IV ligi wywalczyły zespoły Startu Pruszcz oraz Wdy Świecie. Żadna z drużyn natomiast nie została zdegradowana do klasy A.

Napisz komentarz